UPC atakuje nc+ promocjami. Kryzys wyszedł branży na dobre

News/RTV 29.04.2013
UPC atakuje nc+ promocjami. Kryzys wyszedł branży na dobre

UPC atakuje nc+ promocjami. Kryzys wyszedł branży na dobre

Wprowadzenie nc+ na rynek było ważniejsze niż można większość osób przypuszczała. Prezentacja nowej oferty i zamieszanie z nią związane odbiło się pozytywnie na całej branży. Konkurencyjne firmy zastanowią się dwa razy zanim zmienią warunki swoim abonentom. Start nc+ to także promocje u innych operatorów. Dziś rusza nowa oferta UPC.

UPC to największy operator kablowy w Polsce. Choć jest on powiązany finansowo z dawną Cyfrą+, a obecnie nc+, to spółki działają niezależnie i konkurują ze sobą. UPC należy też do tych operatorów telewizyjnych, którzy raczej nie oferują tanich pakietów, a kompletne oferty.

Style: "3"

Podstawowy pakiet UPC to Select Extra HD zawierający 115 kanałów, w tym 22 w HD, natomiast wyższy pakiet Max Extra HD to 153 kanały, w tym 29 HD. Do tej pory kosztowały one odpowiednio 74 i 87 zł/mc. Od poniedziałku 29 kwietnia 2013 r. ceny pakietów zostają obniżone. Select Extra HD kosztować będzie 69 zł, a Max Extra HD 82 zł. Nie są to duże obniżki, ale po rosnącym trendzie na rynku płatnej telewizji wreszcie przyszedł czas na obniżki.

Co ważne, w nowej promocji także dwa najatrakcyjniejsze pakiety premium są tańsze o 5 zł. Pełen pakiet Canal+ kosztować teraz będzie 30 zł, a HBO 20 zł. Za 119 zł można więc zyskać dostęp do oferty Select Extra HD z HBO i Canal+. To atrakcyjniejsza oferta niż ta oferowana według standardowych cenników nc+. W przypadku UPC warto skontaktować się z konsultantem, by uzyskać indywidualną propozycję. W ramach promocji instalacja jest bezpłatna, a umowa wiąże nas z operatorem na okres 12 miesięcy.

Kryzys nc+ wymógł na konkurencji szybkie przygotowanie promocji. Rozpoczęła się walka o niezadowolonych klientów telewizji n i Cyfry+, sama nc+ przygotowała dla nich atrakcyjne ceny. Mocną kampanię przygotował Cyfrowy Polsat, nową ofertę swojej Telewizji Osobistej zaprezentowała Netia, teraz do gry wchodzi UPC, który delikatnie obniża swoje ceny w standardowej promocji.

upc_philips_hd_dvr_lightbox

Obecne działania mogą okazać się jednak preludium do jesienno-zimowej ofensywy. To okres przedświąteczny słynie z wysypu promocji. Wtedy też nc+ powinna na nowo zrewidować swoje cenniki i zaoferować korzystniejsze warunki dla osób zainteresowanych nową umową. Należy pamiętać, że do końca lipca trwa proces wyłączeń naziemnej telewizji analogowej i z tym również wiąże się wysyp tanich ofert z podstawowymi kanałami.

Osoby zainteresowane bogatą ofertą programową i są w zasięgu infrastruktury operatora mogą skorzystać z najnowszej promocji UPC, która może nie należy do najtańszych ale z pewnością do najbardziej kompletnych.

Tak poza tym to za chwilę rozpoczyna się majówka, więc warto sięgnąć po rower zamiast pilota 😉

Dołącz do dyskusji

Advertisement