Samsung Galaxy S 4 jest zbyt drogi? Huawei zaproponuje Ascenda G700

News/Sprzęt 04.04.2013
Samsung Galaxy S 4 jest zbyt drogi? Huawei zaproponuje Ascenda G700

Samsung Galaxy S 4 jest zbyt drogi? Huawei zaproponuje Ascenda G700

Era smartfonów o ekranach, których przekątna wynosi 5 cali nastała na dobre wraz z premierą Samsunga Galaxy S 4. Co jednak mają zrobić osoby, które chcą posiadać smartfona o najmodniejszych w tym roku gabarytach, a nie stać ich lub nie chcą wydać dużej sumy na nowego flagowca od koreańskiej firmy? Huawei proponuje dla tych osób model Ascend G700.

Chińska firma, będąca jednym ze światowych liderów w branży smartfonów, już wkrótce ma oficjalnie zaprezentować swój nowy smartfon z serii Ascend G. Jak zwykle bywa w takim przypadku, informacje o nowym modelu ujrzały światło dzienne trochę wcześniej, niż zaplanował to producent.

Huawei Ascend G700 będzie następcą modelu G600. Smartfon ma posiadać ekran o przekątnej 5 cali oraz rozdzielczości 1280×720 pikseli. Sercem urządzenia ma natomiast być czterordzeniowy procesor MediaTek (MT6589), który otrzyma również do zarządzenia aż 2 GB pamięci RAM. Smartfon ma natomiast działać pod kontrolą Androida w wersji 4.2. Ostatnią znaną informacją jest jego cena, która ma oscylować na poziomie 320 dol. amerykańskich. Dodatkowo zastosowany procesor, jak i polityka firmy mogą sugerować, że realne jest pojawienie się tego smartfona również w wersji dual-SIM, co tym bardziej zapowiada się ciekawie.

huawei-ascend-g700-android

Choć nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów na temat G700 można domniemywać, że będzie to całkiem sensowna propozycja ze średniej półki dla osób, które chcą koniecznie posiadać smartfona z tak dużym ekranem za równowartość około 1200 złotych. Oczywiście specyfikacja techniczna, a w zasadzie pierwsze informacje jej poświęcone, nie rzuca nikogo na kolana, ale pokazuje jedno – Huawei znacznie elastyczniej dopasowuje swoją ofertę smartfonów, niż robią to bardziej znane firmy.

huawei-ascend-g700-android-2

Chińska firma jednak nie zwalnia tempa i nie zamyka się na dotąd dobrze jej znane rynki oraz na system Android, który stanowi dla niej główną siłę napędową. Huawei już jakiś czas temu zaprezentował smartfon oparty na systemie Windows Phone 8 o dużo mówiącej nazwie Huawei 4Afrika. W rzeczywistości zaprezentowany smartfon to zmodyfikowana wersja Ascend W1, która ma być przeznaczona na rynki takie jak Egipt, Nigeria, Kenia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Angola, Maroko oraz Republika Południowej Afryki.

huawei-w1-4afrika-smartfon-windows-phone-8

Smartfon ten posiada 4-calowy ekran o rozdzielczości 800×480 pikseli wykonany w technologii LCD IPS. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 taktowany częstotliwością 1,2 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Całość dopełnia aparat fotograficzny o rozdzielczości matrycy 5 megapikseli oraz bateria o pojemności 1730 mAh.

Jak widać firma nie chce zaspokajać potrzeb mieszkańców wyłącznie Azji, Ameryki oraz Europy. Z dużą nadzieją patrzy na szybko rozwijający się rynek afrykański. Bez wątpienia obserwujemy i obserwować dalej będziemy, jak chiński walec coraz śmielej poczyna sobie na kolejnych rynkach. Czy jest w tym coś złego? Moim zdaniem nie. Dopóki produkty spełniają oczekiwania klientów i znajdują swoich nabywców, należy się cieszyć, że mamy wybór. Co prawda, część osób będzie krzywo patrzyło na chińskiego producenta ze względu na jego pochodzenie, jednak trzeba sobie przypomnieć, skąd pochodzi większość elektroniki użytkowej, także tej, za którą płacimy bardzo duże sumy.

Źródła: Twitter, Twitter, Baidu

Dołącz do dyskusji