Telewizja Osobista rozwija skrzydła. Multiroom, nowe kanały, nowe aplikacje

Felieton/RTV 11.03.2013
Telewizja Osobista rozwija skrzydła. Multiroom, nowe kanały, nowe aplikacje

Telewizja Osobista rozwija skrzydła. Multiroom, nowe kanały, nowe aplikacje

Obecnie większość operatorów stawia na usługi łączone, firmy specjalizujące się dawniej w telekomunikacji dziś nie mają żadnych kompleksów na rynku płatnej telewizji. Świadczą o tym chociażby działania Netii, której Telewizja Osobista rozwija się w niezłym tempie. Teraz otrzyma także multiroom.

Początkowa oferta telewizyjna Netii nie należała do udanych, była niezwykle uboga i ograniczona jeśli chodzi o zasięg. Teraz z wielu elementów Telewizji Osobistej można korzystać na łączach dawnej TP S.A. Sama oferta też jest rozwijana, praktycznie nie ma miesiąca, byśmy nie otrzymali informacji o dodaniu kolejnych kanałów lub aplikacji do Telewizji Osobistej.

NETIA_PLAYER-08

Podstawowa oferta telewizyjna Netii zostanie powiększona o kanał AXN. W nowym pakiecie komfortowym kosztującym 39 złotych znajdzie się 6 nowych kanałów, niedostępnych w pakiecie praktycznym (34 zł). Będzie to Sundance Channel, AXN Crime, AXN Ci-Fi, AXN Spin, CBS Action oraz CBS Drama.

Kolejną nowością jest aplikacja Filmbox Live, o mobilnej wersji tej usługi niedawno pisaliśmy. Dzięki niej abonenci zyskują dostęp do średniej jakości serwisu VOD oraz 7 kanałów z paczki Filmbox i Kino Polska. Trochę szkoda, że kanały te dla osób subskrybujących najprawdopodobniej nie wejdą w skład standardowego EPG. W ten sposób robi się pewny bałagan. Użytkownik aby zyskać dostęp do dodatkowych kanałów musi wejść w aplikacje – które z założenia służą do oglądania czegoś innego, niż kanały nadawane linearnie.

Netia player aplikacja 6

Najciekawszą nowością w Telewizji Osobistej wydaje się być jednak oferta multiroom. Za 15 złotych miesięcznie abonenci będą mogli otrzymać drugiego Netia Playera z pakietem komfortowym. To dobre rozwiązanie dla posiadaczy dwóch telewizorów w domu oraz mocnej infrastruktury internetowej potrafiącej utrzymać dwa streamingi o dobrej jakości.

Dodatkowo Netia dla nowych klientów Telewizji Osobistej przygotowała atrakcyjne, promocje na pakiety HBO i Premium+. Dzięki nim będzie można zapoznać się z ofertą kanałów premium, a przede wszystkim obniżyć koszty w pierwszych miesiącach usługi.

Widać, że Telewizja Osobista dla Netii nie jest tylko marnym dodatkiem do pakietów internetowych. Oferta wzbogacana jest systematycznie i Netia dziś może rywalizować o abonentów korzystających do tej pory z telewizji satelitarnej lub kablowej. Pozostaje czekać na kolejne nowości – plotki mówią o poważnych zmianach w interfejsie Netia Playera.

Dołącz do dyskusji