Microsoft reaguje na niską sprzedaż urządzeń z W8

Blog Forum 06.03.2013
Microsoft reaguje na niską sprzedaż urządzeń z W8

Microsoft reaguje na niską sprzedaż urządzeń z W8

Wedle dzisiejszych informacji, Microsoft zdecydował się obniżyć cenę licencję dla partnerów OEM, którzy planują sprzedaż komputerów z dotykowym ekranem.

To bardzo dobra wiadomość. Obecnie cena takiej licencji wynosi 120$. Wedle nowego cennika, dla takich urządzeń cena ma wynosić 20$.
Jeżeli zaś producent stworzy urządzenie z ekranem mniejszym niż 10.8″ Office 2013 będzie dorzucany gratis.

Przyjrzymy się kilku rzeczom.
Wyraźnie widać, że Windows 8 nie sprzedaje się tak dobrze, jak korporacja z Redmond by tego oczekiwała. Jak na razie każdy robi dobrą minę do złej gry, jednak obniżenie ceny jest poniekąd takim potwierdzeniem.

W ostatnim czasie było w końcu na rynku wiele premier – nowe iPady, Nexusy… a za moment będzie wysyp następnych.

Obniżka ceny aż o 100$ pozwoli producentom zdecydowanie obniżyć ceny produktów – Windows dla tabletów być może w końcu przestanie być ciekawostką, zaś urządzenia z nim na pokładzie staną się dużo bardziej dostępne.

To, co mnie najbardziej martwi to oferta związana z ekranami mniejszymi niż 10 cali.
Wiadomym jest, że Microsoft na dzień dzisiejszy nie ma żadnej realnej odpowiedzi na Kindle Fire, Nexusa 7 czy iPada Mini, które sprzedają się w milionach sztuk.
Aktualizacja Blue, ma przynieść obsługę takich ekranów dla Windowsa. Ale to aktualizacja.
Tworzenie urządzeń dziś z takim małym ekranem oraz wysoką rozdzielczością może Microsoftowi przynieść na dłuższą metę więcej negatywnych skutków.

Już teraz czytam recenzje urządzeń – jako tablet, Metro sprawuje się świetnie, ale tradycyjny pulpit na tablecie to już koszmar.

Wyobrażacie sobie teraz pulpit zmniejszony do 7-9 cali?
Niestety, sklep Microsoftu ciągle świeci pustkami. Aplikacji przybywa, jednakże nie w takim tempie i nie takie, jakie oczekują i użytkownicy i producent systemu.

Jedynym wytłumaczalnym powodem do obniżki ceny (nowe produkty z nową ceną mają pojawić się w czerwcu) byłaby właśnie czerwcowa premiera aktualizacji Blue.

Byłoby to dużo szybciej, niż zapowiadano. Z drugiej strony – Microsoft już nie ma na co czekać. Grunt pali mu się pod nogami, a konkurencja nie śpi.
Za rogiem iPad Mini z Retiną.

Dołącz do dyskusji