Google nadrabia swoją aplikacją. Nie, Gmailu, wcale nie trwało to za długo!

News/Technologie 18.03.2013
Google nadrabia swoją aplikacją. Nie, Gmailu, wcale nie trwało to za długo!

Google nadrabia swoją aplikacją. Nie, Gmailu, wcale nie trwało to za długo!

Gdy latem zeszłego roku Google pokazał na konferencji I/O nową wersję Androida, Jelly Bean, powiadomienia były jedną z ciekawszych, najbardziej użytecznych w codziennym życiu nowości. O dziwo aplikacje takie, jak Foursquare czy klienty Twittera szybko dostosowały się do nowości, za to sam Gmail wciąż tkwił w czasach wcześniejszych systemów.

Ileż frustracji, przekleństw pod nosem i złorzeczeń w stronę Google’a to spowodowało, nie sposób policzyć. Może przesadzam, ale za każdym razem, gdy dostawałam maila i by na niego odpowiedzieć musiałam wchodzić do aplikacji a następnie klikać w “odpowiedz” zastanawiałam się, jak dużym wysiłkiem musi być zaimplementowanie aktywnych powiadomień w Gmailu.

gmail

Bo Gmail aż się o nie prosił. Zwłaszcza “odpowiedz” wydawało się funkcją, która powinna znaleźć się na pasku powiadomień. Samo wyświetlanie wiadomości na belce jest świetne i łatwo złapać się na tym, że można długo nie wchodzić nawet do skrzynki przez długi czas. W końcu treść i nagłówki wyświetlają się po rozsunięciu powiadomienia i nie trzeba w nie klikać, by stwierdzić, czy to coś ważnego.

W końcu i na Gmaila nadszedł jednak czas. Androidowa aplikacja otrzymała aktualizację, która pozwala na archiwizowanie lub odpowiadanie prosto z paska powiadomień. Po dotknięciu piktogramu odpowiedzi przenoszeni jesteśmy bezpośrednio do ekranu odpowiedzi na wiadomość. Poprawiono też wyszukiwanie, tak, by odbywało się to szybciej online, jak i offline.

Mała rzecz, a jakże cieszy. Aktualizacja jest już gotowa w Google Play dla wszystkich kompatybilnych urządzeń z Androidem 4.1+!
gmail 2

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji