Filtry na wszystko!

Felieton/Technologie 28.02.2013
Filtry na wszystko!

Filtry na wszystko!

Mam nowy pomysł, który sprawi, że Google Glass staną się hitem. Pal licho lokalizację, Google Now, do diabła z wyszukiwarką. Niech Google Glass pozwolą na nakładanie filtrów na to, na co się patrzy. Takich a’la Instagram, z możliwością wykonania zdjęcia i wideo i wrzucenia wszędzie, gdzie się da. FILTER NA ŻYCIE.

Bo przecież wszystko z filtrem jest lepsze! Mamy filtry na Instagramie i jego pochodnych, na Twitterze, TwitPic i w wielu innych miejscach. Ba! Filtry pojawiły się właśnie na Vimeo! Po wrzuceniu wideo można nałożyć filterek i sprawić, że nawet kiepski film stanie się małym dziełem sztuki!

Zreszta o tym wspaniałym zjawisku filtrowania opowiadają nawet pieśni:

Pieśń pierwsza: http://www.youtube.com/watch?v=Nn-dD-QKYN4

Pieśń druga:

Jednak mylą się ci, którzy sądzą, że to Instagram sprawił, że filtry stały się takie popularne. W czasach prosperity Naszej Klasy, czyli już niema starożytnych, furorę robiły wszelkie rozmazane, pomazane, rozpikselowane czy z nałożonymi słodkimi serduszkami czy rameczkami focie. Wszystkie gimnazjalistki lubowały się w tych pierwowzrorach Filtrów Z Prawdziwego Zdarzenia.

Podobno twórca Instagrama, Kevin Systrom, inspirował się Naszą Klasą i po prostu rozwinął jej idee
Podobno twórca Instagrama, Kevin Systrom, inspirował się Naszą Klasą i po prostu rozwinął jej idee

Mylą się ci, co mówią, że filtry to tylko chwilowa moda. Wyjście prostych w użyciu filtrów poza zdjęcia na Instagramie na wideo to ważki moment – moment, w którym wszyscy zaczynamy rozumieć, że wszystko jest lepsze po przefitrowaniu. Vimeo jak Vimeo, ale wyobraźcie sobie predefiniowane filtry, które można nałożyć na wideo po wrzuceniu filmu na YouTube’a!

enhancergif

Taki vloger w Amaro. Pejzażyk z Lo-Fi. Filmik instruktażowy z Hefe albo koncert nagrany z ręki w Inkwellu. Genialne! Bo dziś komu chce się bawić w nakładanie filtrów w zewnętrznym oprogramowaniu – jeden przycisk, instagram-style, na YouTube’ie dostarczyłby takich możliwości!

Google Glass pozwalające filtrować wszystko w czasie rzeczywistym. To by było coś.

Dołącz do dyskusji