W końcu do Google Play trafiła aplikacja, która zamieni smartfon w pilot do Netia Playera

Artykuł 26.02.2013
W końcu do Google Play trafiła aplikacja, która zamieni smartfon w pilot do Netia Playera

W końcu do Google Play trafiła aplikacja, która zamieni smartfon w pilot do Netia Playera

Netia Player czyli set-top-box dla użytkowników Telewizji Osobistej, niestety nie może pochwalić się zbyt wygodnym pilotem. Na szczęście użytkownicy telefonów z systemem Android mogą go zastąpić dedykowaną aplikacją. Wkrótce jeszcze ciekawsze rozwiązanie trafi na tablety.

W Google Play nareszcie jest dostępna aplikacja „Pilot – Netia Player”. Wyrażenie “nareszcie” zostało użyte nie bez powodu, ponieważ aplikacja w wersji beta była dostępna do pobrania ze stron Netii już we wrześniu ubiegłego roku. Sam pilot urządzenia nie sprawuje się rewelacyjnie…

 

Aplikacja natomiast działa, oferuje szybkie sterowanie jak za pomocą pliota oraz wygodną nawigację po kanałach i dostęp do EPG, czyli programu telewizyjnego. To bardzo przydatna funkcja – użytkownik przegląda propozycje z poszczególnych kanałów na swoim smartfonie i jednym kliknięciem zmienia stację w odbiorniku. Pilot do Netia Player jest więc już pewną namiastką drugiego ekranu.

Cała aplikacja działa płynnie i sprawnie. Do komunikacji pomiędzy Netia Playerem a smartfonem wymagane jest podłączenie do tej samej sieci Wi-Fi. Wyszukanie urządzeń jest szybkie, podobnie jak reakcja dekodera na polecenia z telefonu.

Niestety w parze z funkcjonalnością aplikacji nie idzie jej wygląd. Program wygląda dość “partyzancko”, grafiki nie są najlepszej jakości. Można nawet zastanawiać się, czy do przygotowywania ich nie używano jedynie Painta. To psuje ogólne wrażenie dobrze działającej aplikacji. Na szczęście przedstawiciele Netii określają tą wersję programu jako rozwojową. Istnieje więc szansa, że w przyszłości użytkownicy telefonów z Androidem doczekają się atrakcyjniejszego wyglądu aplikacji.

Wraz z debiutem pilota do Netia Playera w Google Play, Netia zapowiedziała kolejne aplikacje sterujące dla innych urządzeń. Wkrótce ma pojawić się wersja dla iPada, która zapowiada się znacznie korzystniej pod względem wyglądu. Aplikacja na iPada ma zostać wzbogacona także o możliwość oglądania kanałów bezpośrednio na tablecie i inne dodatkowe funkcje rozszerzające możliwości drugiego ekranu. W późniejszym terminie planowane są wersje dla iPhone’a oraz tabletów z systemem Android.

netiaplayer_iPad

Netia rozwija swoją Telewizję Osobistą oraz dedykowany dla niej Netia Player. Oferta programowa jest coraz mocniejsza, podobnie z serwisami VOD. Sama obsługa urządzenia także doczekała się poprawy poprzez wprowadzenie aplikacji pilota. Potrzebne są jeszcze znaczące poprawki w wyglądzie interfejsu. Wydaje się jednak, że wiele użytkowników Netia Playera i tak już dziś z przyjemnością skorzysta z tej aplikacji do nawigacji swoim set-top-boxem.

Dołącz do dyskusji