Nowe Allegro dostępne już dla wszystkich

News/Technologie 13.02.2013
Nowe Allegro dostępne już dla wszystkich

Nowe Allegro dostępne już dla wszystkich

Od dziś każdy odwiedzający serwis aukcyjny Allegro dostanie możliwość przełączenia się na całkowicie nową wersję strony. Zmiany w odniesieniu do “starego” Allegro widoczne są na pierwszy rzut oka, ale, jak twierdzi sam serwis, całość projektowana była przy sporym zaangażowaniu użytkowników, dlatego powinna być bardziej intuicyjna.

O nowym Allegro napisał już Przemysław Pająk:

projektanci musieli rozwiązać dwa zasadnicze problemy: jak uczynić, by nowa szata graficzna była nowoczesna i zgodna z najnowszymi światowymi trendami oraz jak przy okazji nie spowodować szoku u przeciętnego użytkownika serwisu, który z nowinkami z Zachodu wcale nie musi być dobrze zaznajomiony. Po kilkunastu godzinach spędzonych z nowym Allegro śmiało mogę powiedzieć, że projektanci odrobili pracę domową na piątkę z plusem – nowe Allegro jest nowoczesne, a jednocześnie całkiem tradycyjne.

Sam serwis w informacji prasowej opisuje nowości tak:

Nowością jest również to, że po raz pierwszy użytkownicy sami decydują o długości widocznej listy ofert (wybór pomiędzy 60, 120 lub 180 pozycjami na liście zależy od tego, jakiego produktu się szuka). Atrakcją dla wielbicieli nowych technologii jest możliwość głosowego wyszukiwania produktów (zamiast wpisywać słowo „sukienka”, wystarczy je wypowiedzieć przed komputerem, a ten sam uzupełni pole w wyszukiwarce).

nowe allegro

Bardzo ciekawe, jak zmiany przyjmą sami użytkownicy Allegro, czyli pewnie w sporej części również Wy, czytelnicy. Osobiście mam wrażenie, że na podstronie wyników wyszukiwania, którą widuję najczęściej, zrobiło się trochę zbyt mało przejrzyście, ale nie jestem użytkownikiem Allegro. To Wy napiszcie – podoba Wam się?

Tagi:

Dołącz do dyskusji