Internet Explorer 10 dostępny dla Windowsa 7. Rewolucji brak

News/Oprogramowanie 26.02.2013
Internet Explorer 10 dostępny dla Windowsa 7. Rewolucji brak

Internet Explorer 10 dostępny dla Windowsa 7. Rewolucji brak

Internet Explorer nie jest ulubieńcem internautów. Jego starsze wersje są obiektem wielu żartów. Utarło się wręcz przekonanie, że najlepiej sprawdza się on w pobieraniu plików instalacyjnych innych przeglądarek. Już dziewiąta wersja przełamała ten stereotyp i jest udanym programem, a od dziś kolejne wydanie mogą zainstalować użytkownicy Windowsa 7. Tylko na tym systemie nie jest ono żadną rewolucją.

Internet Explorer nie jest moją główną przeglądarką. Ale osoby, które nie mają potrzeby korzystania z dziesiątek dodatkowych rozszerzeń i synchronizacji danych przeglądarki między komputerem i smartfonem z Androidem, spokojnie mogą pozostać przy rozwiązaniu Microsoftu. Ten znienawidzony IE już od dziewiątej wersji jest produktem naprawdę udanym i spełniającym swoje zadanie. Od dziś użytkownicy systemu Windows 7 mogą go dodatkowo zaktualizować do najnowszej, dziesiątej wersji. Tylko tym razem jest to już tylko mały update.

Internet Explorer 10 zadebiutował wraz z systemem Windows 8 i wprowadził obsługę interfejsu Modern UI. Oczywiście pojawienie się nowej wersji na poprzedniej wersji Windowsa nie jest żadną niespodzianką. Deweloperzy mieli do niej dostęp już od kilku miesięcy, a od dziś nową wersję Internet Explorera pobrać mogą także konsumenci. Szkoda tylko, że Microsoft kazał im tak długo czekać. W końcu od premiery wydania dla Windowsa 8 minęły aż cztery miesiące. Można mieć jednak nadzieję, że tym samym oprogramowanie będzie dopracowane i uniknie wynikających z pośpiechu błędów.

Nowa wersja Internet Explorera jest szybsza i przyjaźniejsza w użyciu, ale bez rewolucyjnych zmian interfejsu. Szkoda, ponieważ tym samym na Windowsie 7 nie będzie dostępu do nowego trybu pełnoekranowego. Twórcy skupili się na poprawie zużycia energii, aby mobilne urządzenia pracowały dłużej na baterii. W przeglądarkę wbudowane zostały mechanizmy sprawdzania pisowni i autokorekty. Od technicznej strony poprawiona została obsługa chociażby najnowszych standardów CSS3. Jeśli macie ochotę, to we wpisie Maćka pt. “Internet Explorer dla Windows 7” zapoznacie się z opisem poszczególnych zmian.

Microsoft na swojej stronie internetowej podaje wymagania systemowe nowej wersji przeglądarki. Co prawda jeszcze nie zaktualizował listy obsługiwanych systemów i widnieje tam wyłącznie Windows 8 i RT, ale można przejrzeć wymagania wobec sprzętu:

  • procesor: 1 GHz lub szybszy ze wsparciem PAE, NX i SSE2,
  • pamięć RAM: 1 GB dla systemu w wersji 32 bitowej i 2 GB dla 64 bitowej,
  • dysk twardy: 16 GB w wersji 32 bitowej, 20 GB w wersji 64 bitowej,
  • karta grafiki: obsługa DirectX 9 i WDDM,
  • dostęp do internetu. 😉

Nowego Internet Explorera 10 pobierzecie ze strony Microsoftu. Automatyczna aktualizacja powinna nastąpić w przeciągu kilku tygodni, a priorytet mają osoby które korzystały z wersji testowej przeglądarki. IE10 dostępny jest w 95 językach, w tym również polskim.

Źódło: The Verge

Dołącz do dyskusji