Jak zamówić Pizzę w XXI wieku

Blog Forum 27.01.2013
Jak zamówić Pizzę w XXI wieku

Jak zamówić Pizzę w XXI wieku

Zamówiłem sobie Pizzę metodą Mieszka pierwszego. Tj. wpisałem w Google na telefonie nazwę pizzerii, przejrzałem menu na jej stronie i zadzwoniłem. Kiedy czekałem na pana w małym czerwonym samochodziku wpadłem na naprawdę fajny pomysł.

Czy nie było by super mieć jednej aplikacji, która by pokazała wszystkie najbliższe pizzerie, ich menu, z której jednym tapnięciem (w sensie że dotknięciem ekranu palcem, nie wiem jak to się nazywa po polsku) można by było ją zamówić? Była by w niej możliwość płacenia przez internet i tradycyjnie, godziny otwarcia, przewidywany czas dojazdu i do tego opinie innych na temat restauracji.

Zanim pobiegłem do urzędu patentowego z moim cudownym pomysłem postanowiłem się upewnić, że nikt przede mną na to nie wpadł. Poszukałem w Google Play i okazało się, że nie zarobię moich milionów na patentach. Ktoś już wpadł na ten pomysł i na dodatek potrafił go zrealizować. Aplikacja nazywa się PizzaPortal (jest też strona internetowa) i oferuje wszystko to o czym pisałem. Kiedy ją ściągałem byłem pewien, że do wyboru będę miał z dwie knajpki. Myliłem się. Nawet moja osiedlowa pizzeria, która ma stronę internetową wyglądającą tak jak by była zrobiona przez ucznia gimnazjum na zaliczenie HTMLa była na liście. Wow.

Jeszcze tego nie testowałem, ale wygląda na to że działa i aż mi głupio, że dopiero teraz to odkryłem. Zdaje się, że jutro czeka mnie kolejna pizza, bo aż się prosi, żeby z tej aplikacji skorzystać.

Link do Google Play: play.google.com/store/apps/details?id=pl.pizzaportal&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsInBsLnBpenphcG9ydGFsIl0

Tekst orginalnie opublikowałem na techlifestyle.pl/ – moim blogu, na którym na codzień piszę na tematy bardzo luźno powiązane z technologią.

Dołącz do dyskusji