Nowoczesność, a “nowoczesność”

Blog Forum 18.11.2012
Nowoczesność, a “nowoczesność”

Nowoczesność, a “nowoczesność”

Norton Commander 1.0 – 1986, FAR 3.0 – 2012. Znajomi widząc tę ostatnią aplikację u mnie nie mogą się nadziwić mojemu “zacofaniu”. I mnie zawsze zastanawia – jak można efektywnie używać Eksploratora Windows ?

Tutaj dostaję komplet dwóch okienek, między którymi mogę szybko i łatwo i kopiować swoje pliki i katalogi (przy Eksploratorze muszę je sobie oddzielnie otwierać i dodatkowo zmniejszanie wymaga 2x więcej operacji).

Nie jest problemem wejście do katalogów takich jak “Documents and Settings” czy “Users\Default User” (FAR jest aplikacją win32 i potrafi obsługiwać różnego rodzaju linki na partycjach NTFS oraz różne funkcje Windows NT).

Całość jest darmowa i może być rozszerzana wtyczkami oraz makrami, nie jest również problemem wywoływanie komend linii poleceń.

Do tego dochodzi szybki edytor z konwersją stron kodowych i innymi użytecznymi opcjami.

Gdyby przyjąć tutaj model niektórych znanych firm, to powinienem mieć już tutaj co najmniej 3D. Pytanie tylko – po co ? Dostajemy coś co się sprawdziło, jest stosunkowo małe, szybkie i co warto chyba rozszerzać. Po co to zmieniać na siłę ?

Tak tak – nawiązuję do systemu operacyjnego pewnej znanej firmy. Gdyby rozwiązania “Modern UI” były dodatkiem, problemu z Windows 8 by nie było… Gdyby rozwiązano bolączki architektoniczne Windows NT, użytkownicy pewnie by nie mieli dylematu z przesiadką… A tak… Mamy przykład działania “na siłę” i wspaniałości “konsupcjonizmu”

PS. Więcej o funkcjach NTFS pisałem tutaj: www.mwiacek.com/www/?q=node/111

PS2. …a FARa już raz też opisywałem: www.mwiacek.com/www/?q=node/109

PS3. oczywiście wiem, że Eksplorator Windows 8 ma np. nowe okno kopiowania plików.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji