Nowa konsola Xbox tylko dla casualowych graczy? To ma sens!

22.11.2012
Nowa konsola Xbox tylko dla casualowych graczy? To ma sens!

Nowa konsola Xbox tylko dla casualowych graczy? To ma sens!

Microsoft w ostatnim czasie stał się nie tylko atrakcyjnym producentem oprogramowania, ale także sprzętu. Po premierze tabletu Surface, klienci jak i konkurencja zastanawiają się jakie kolejne urządzenia zaprezentuje firma z Redmond. Internet kipi od plotek o smartfonie, tablecie dla graczy oraz oczywiście o następcy Xboxa 360. Premiera tego ostatniego w najbliższych latach jest pewna, osobiście mam nadzieje, że będzie to już w przyszłym roku. Najnowsze plotki mówią nie o jednej nowej konsoli, a o dwóch. Czy Microsoft po sukcesie Kinecta stworzy kolejny sprzęt dla niedzielnych graczy?

Microsoft wraz z premierą Windows Phone oraz Windows 8 wyszedł z marką Xbox poza ramy swojej konsoli. Xbox stał się swoistym synonimem gier obecnych wewnątrz wspólnego ekosystemu. Wiele wskazuje na to, że twórcy Windowsa zamierzają w najbliższym czasie powiększyć portfolio o kolejne urządzenia. Po pierwsze na rynku ma pojawić się 7 calowy tablet dedykowany graczom, po drugie swoją premierę ma mieć kolejna generacja Xboxa. Dodatkowo rodzina produktów Microsoftu ma powiększyć się o Xbox TV.

Czym będzie Xbox TV? Tego do końca nikt nie wie, najprawdopodobniej będzie to niewielkich rozmiarów set-top-box oferujący cyfrową dystrybucję multimediów oraz lekkie gry dla casualowych graczy z wykorzystaniem Kinecta. Inna teoria zakłada, że Xbox TV będzie także licencjonowaną platformą dostępną w telewizorach zamiast innych rozwiązań Smart TV.

Plotka ta czy przeciek ma bardzo racjonalne podłoże. Microsoft zapewne też dostrzega potencjał rynku telewizorów podobnie jak Apple i Google oraz  zdaje sobie też sprawę, że takie rozwiązanie jak granie poprzez AirPlay obniża zainteresowanie tradycyjnymi konsolami takimi jak Xbox. Wejście bezpośrednio do telewizorów i to wielu producentów byłoby świetnym posunięciem, które mogłoby pogrążyć Google TV i jednocześnie nadać tempa rozwojowi Windows Phone. Modern UI oraz aplikacje z jednego ekosystemu dostępne na urządzeniach mobilnych, komputerach, konsoli i telewizorze byłyby bardzo kuszącą propozycą.

Obecnie na rynku Smart TV dominuje platforma Samsunga, za którą w tyle pozostaje cała konkurencja. Trzeba również zauważyć, że funkcjonalność niektórych rozwiązań jest bardzo słaba i wszystko wygląda to tak jakby rynek biernie czekał na to co pokaże Apple. Tymczasem to właśnie Microsoft może być tym graczem który namiesza w telewizorach.

Kinect, Xbox oraz elementy Windows 8 mają duży potencjał na ekranach naszych telewizorów. Xbox TV nie musi być więc tylko plotką, a realnym opracowywanym własnie projektem. Zbliżający się rok 2013 zapowiada się jako okres zaskakujących premier.

Dołącz do dyskusji

Advertisement