Blogerem miesiąca październik na Blog Forum Spider’s Web zostaje…

Blog Forum 05.11.2012
Blogerem miesiąca październik na Blog Forum Spider’s Web zostaje…

Blogerem miesiąca październik na Blog Forum Spider’s Web zostaje…

Tym razem byliśmy wyjątkowo zgodni wewnątrz redakcji – blogerem miesiąca październik na Blog Forum Spider’s Web został Piotr Włodarczyk. Piotrek otrzymuje od Sponsora Blog Forum SW, firmy Nokia, smartfon Nokia Lumia 800. Zanim chwilkę o uzasadnieniu naszego wyboru, nieco o samym Blog Forum.

To już pełne cztery miesiące odkąd uruchomiliśmy projekt. W ciągu tego czasu zarejestrowało się ponad 400 blogerów, a miesięczna liczba publikowanych tekstów ustabilizowała się i oscyluje wokół 100. Aby zachęcić tych, którzy wciąż się wahają, podam coś, czego nie robimy często – średnia liczba odsłon tekstu opublikowanego na Blog Forum w październiku 2012 r. to 2727; średnio Czytelnicy zostawiają także 8 komentarzy pod każdym z takich wpisów. Jeśli prowadzisz małego bloga technologicznego, to sprawdź i porównaj statystyki własnych wpisów, a potem wróć na Blog Forum Spider’s Web!

Piotrek Włodarczyk zaczął pisać na Blog Forum w październiku. Łącznie napisał 16 tekstów i co nas przede wszystkim ujęło, były to teksty o bardzo szerokiej tematyce. Tak to już jest, że większość piszących na tematy technologiczne specjalizuje się w wybranym zagadnieniu, np. mobile, online, social media, czy software/hardware. Piotrka to nie dotyczy, bo rozrzut tematyczny ma niezwykle bogaty.

Pisał m.in. o Płatnościach (Piano vs. Google Wallet) vs. polska mentalność, Zagrożeniach z sieci GSM, Rozszerzonej rzeczywistości wokół nas, o 3 do 5 lat, które większość marnuje na studiach, czy o Żywocie przyszłego informatyka.

Szczególną inspiracją dla nas były jednak dwa inne teksty Piotrka:

“Rzeczywistość” – nasz fikcyjny świat, który jest prawdą

Wszyscy znamy film „Matrix”, w tym miesiącu swoją premierę będzie miał również „Cloud Atlas” od „Rodzeństwa Wachowskich” (dawniej „Braci Wachowskich”), tego typu produkcje poruszają pewną dziedzinę przemyśleń. Świat przedstawiony w Matriksie był tak realny, że każdy żył w nim w taki sposób, jak my żyjemy na co dzień. Wraz z rozwojem technologii wizja takiego świata staje się coraz bardziej realna. (…) czytaj dalej

oraz

A: – Poznałam/em go/ją w Internecie; B: – Uważaj, to na pewno zboczenie, gwałciciel lub morderca

Internet, siedlisko ostatnich mętów świata, którzy nie wychodzą z domu i umawiają się z prawdziwymi ludźmi tylko po to żeby ich wykorzystać. W taki sposób jeszcze niedawno wielu ludzi postrzegało osoby, które poznawały się przy pomocy tego medium. W końcu po co szukać kogoś w Internecie, skoro można po prostu wyjść z domu i poznać kogoś w realnym świecie? (..) czytaj dalej

Jeśli jeszcze ich nie czytaliście, to koniecznie to zróbcie, a Ciebie Piotrek zapraszam do kontaktu ze mną!

P.S. Kto wie, może następny taki tekst napiszemy właśnie o Tobie. Zarejestruj się na Blog Forum Spider’s Web już dziś i zacznij pisać swoje teksty!

Dołącz do dyskusji