Premiera Google Nexus 7. Możliwa wersja 3G, model dziesięciocalowy wykluczony?

01.10.2012
Premiera Google Nexus 7. Możliwa wersja 3G, model dziesięciocalowy wykluczony?

Premiera Google Nexus 7. Możliwa wersja 3G, model dziesięciocalowy wykluczony?

Miałem przyjemność uczestniczyć dzisiaj w polskiej premierze tabletu Nexus 7, który został stworzony we współpracy Asusa i Google. Uzyskaliśmy w jej trakcie kilka ciekawych informacji, nie tylko na temat obecnego już na rynku urządzenia, ale też kolejnych, przyszłych ewentualnych rozwiązań Asusa i Google.

Na wstępie zapraszam do przeczytania recenzji tabletu osoby, które szukają tu specyfikacji urządzenia, informacji o jego wydajności i wrażeń z jego używania. Kilka dni temu napisał ją Przemek Pająk, a dzień premiery Nexusa 7 jest doskonałym momentem na zapoznanie się z nią po raz pierwszy lub nawet ponownie.

Skoro o Nexusie 7 wiem już niemal wszystko, postanowiłem spytać o spodziewane wyniki sprzedaży tabletu. Jak łatwo się domyśleć, nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. Dowiedziałem się jednak, że z całą pewnością nie będą one spełniać oczekiwań Asusa. Wszystko wynika z tego, że sprzęt jest tak rozchwytywany na całym świecie, że wszyscy są pewni, że niebawem jego zapas się skończy, nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach. Potem konieczne będzie oczekiwanie na wyprodukowanie kolejnej partii urządzeń. Dlatego jeśli ktoś chce kupić wspólne dziecko Asusa i Google, powinien się pospieszyć.

Moje następne pytanie dotyczyło wersji 3G tabletu. Odpowiedź pracownika Asusa była co najmniej dwuznaczna. Powiedział on, że Nexus 7 w wersji 3G nie jest jeszcze dostępny w Polsce. Między wierszami można odczytać z tego, że prace nad Nexusem 7 z modemem 3G już trwają i sprzęt taki faktycznie niebawem trafi na rynek. Zgadzałoby się to z udostępnianymi wcześniej na świecie plotkami.

Byłem też ciekaw, czy pojawi się Nexus 10 lub inny 10-calowy tablet z serii Nexus. Dowiedziałem się, że Google nie tworzy takiego urządzenia we współpracy z Asusem. Czy oznacza to, że Google tworzy kolejne wersje tabletów Nexus z innymi partnerami, tak jak ma to mieć miejsce w przypadku smartfonów? A może taki tablet w ogóle nie powstanie? Ostateczną odpowiedź zostawiam waszej interpretacji, sam nie jestem jej pewien.

Co prawda znacie już opinie większości członków redakcji Spider’sWeb na temat nowego tabletu Google, ale w kilku słowach przedstawię też swoją. Nexus to sprzęt szybki, piękny, stylowy i tani. Bardzo podoba mi się połączenie małych wymiarów z ekranem bardzo dobrej jakości. Zapewne już niebawem nabędę je razem z modemem MiFi z możliwością udostępniania karty pamięci. W ten sposób nie odczuję dwóch największych wad Nexusa – braku modemu 3G oraz gniazda kart pamięci. Są tu jacyś inni użytkownicy Nexusa? Jeśli tak, lubicie ten tablet? Jeśli nie, zamierzacie go kupić? Muszę przyznać, że to moim zdaniem jedno z najciekawszych urządzeń, które pojawiły się w tym roku na rynku.

Dołącz do dyskusji