Serwis z crowdfunding zawiesza działalność przez Amazon

Blog Forum 09.08.2012
Serwis z crowdfunding zawiesza działalność przez Amazon

Serwis z crowdfunding zawiesza działalność przez Amazon

Crowdfunding to dość interesujący sposób finansowania różnego rodzaju projektów, coraz chętniej wykorzystywany. Chyba najbardziej znanym serwisem przeprowadzającym tego typu akcje jest Kickstarter, jednak to nie jedyne miejsce, które w ten sposób działa.

Innym interesującym projektem jest Unglue.it(unglue.it/), który obrał sobie za cel uwalnianie książek spod praw autorskich i udostępnianie ich pod licencją Creative Commons, przy jednoczesnym zadowoleniu oby stron tj. czytelników – chcących dzielić się z innymi ulubionymi tytułami – oraz autorów – opłacając ich pracę. To co odróżnia jednak Unglue od Kickstartera to fakt, że serwis zajmuje się jedynie rzeczami, które już istnieją.

Zapewne nie zainteresowałbym się losami tego projektu, gdyby nie wiadomość która nadeszła od jego twórców. Otóż serwis musiał w dni dzisiejszym zawiesić działalność w związku z zablokowaniem przetwarzania płatności przez Amazon Payments.

Według wyjaśnień starszego menadżera ds. klientów w Amazonie, serwis postanowił zablokować wszystkie nowe konta związane z crowdfunding. Czyli tak naprawdę nic nie zostało wyjaśnione i naprawdę trudno tutaj postawić jakąkolwiek tezę co było powodem takiego działania.

Twórcy Unglue postanowili jednak nie poddawać się i apelują o wsparcie użytkowników poprzez zachęcanie innych do rejestracji oraz wskazywanie, które książki są w kręgu zainteresowań. Serwis zapewnia również, że trwają już prace nad wdrożenie innego systemu płatności aby przestój był jak najkrótszy.

Podsumowując swój wpis, założyciele Unglue zawarli również pewien przekaz, który chciałbym przekazać również i wam: „Wraz z Twoim wsparciem, przetrwamy te trudności i uwolnimy wiele książek. Może kiedyś, miliardy ludzi będzie czytać uwolnione książki i spoglądać wstecz ze zdumieniem na czasy, kiedy Amazon zdominował świat e-booków”.

Mnie to przekonało, aby zarejestrować się i wesprzeć kilka tytułów. Zachęcam i was.

Źródło: Blog.unglue.it

Dołącz do dyskusji