Polak stworzył nowy interfejs Chrome. Google powinno wziąć się do roboty

16.08.2012
Polak stworzył nowy interfejs Chrome. Google powinno wziąć się do roboty

Polak stworzył nowy interfejs Chrome. Google powinno wziąć się do roboty

O tym, że Polak potrafi wiadomo nie od dzisiaj, ale o tym, że potrafi lepiej niż wujek Google, wie już nie każdy. W otchłani internetów natrafiłem na bardzo ciekawy projekt, przedstawiający alternatywną szatę graficzną dla przeglądarki Chrome. Twórcą nowego interfejsu jest Paweł Durczok, znany w sieci również pod pseudonimem Leukocyt.

Paweł jest użytkownikiem przeglądarki Google Chrome i bardzo ceni sobie jej funkcjonalność, jednak miał spore zastrzeżenia co do wyglądu aplikacji. Dlatego też postanowił zaprojektować swoją własną wersję interfejsu i stworzył nową szatę graficzną dla tej popularnej przeglądarki.

Projekt ten jest tworzony przez Pawła po godzinach i ma obecnie charakter stricte prywatny. Ale patrząc na udostępnione screeny przedstawiające alternatywną wersję interfejsu Chrome, chciałoby się go pobrać i już dziś zacząć z niego korzystać. Projekt jest bardzo minimalistyczny, nowoczesny, czytelny i lekki. Wszystkie te cechy zostały idealnie połączone i za sposób wykonania należą się twórcy szczere słowa uznania.

Paweł na stronie projektu wyjaśnia, że nie ma doświadczenia w tworzeniu interfejsów użytkownika dla programów komputerowych oraz że nowy interfejs nie jest jeszcze w 100% skończony. Podczas projektowania nowej szaty graficznej natrafił również na wiele problemów i nie jest pewny, czy nowe UI będzie mogło w pełnoprawny sposób zastąpić i działać tak jak standardowy interfejs Chrome.

Na koniec Paweł dodaje, że na projekt poświęca tylko odrobinę wolnego czasu po swojej pracy i prosi osoby zainteresowane jego dziełem, aby nie brały tego za jakieś poważne przedsięwzięcie, a jedynie pomysł na to jak mogłaby wyglądać przeglądarka Google Chrome. Niemniej jednak projekt Leukocyta zwala z nóg i spotyka się z samymi pochlebnymi opiniami.

Poniżej znajdziecie kilka screenów na których możecie podziwiać nowe, lepsze wcielenie przeglądarki Chrome

Dołącz do dyskusji