Panasonic zapowiada „inteligentny” sprzęt AGD – bez Androida ani rusz

23.08.2012
Panasonic zapowiada „inteligentny” sprzęt AGD – bez Androida ani rusz

Panasonic zapowiada „inteligentny” sprzęt AGD – bez Androida ani rusz

Ile to razy śmialiśmy się, że już niedługo mobilny system Google trafi do pralek, lodówek i.t.d., no i w zasadzie wszyscy wykrakaliśmy taki obrót rzeczy. Pierwszy zwiastunem tego może być aparat Nikon z Androidem, ale również projekt zaanonsowany przez Panasonica, według którego wszystkie sprzęty w naszym domu będziemy obsługiwać przy pomocy aplikacji mobilnej w naszym smartfonie.

Już 25 września do sklepów w Japonii, a później jak można się domyślać na całym świecie, trafią nowe urządzenia AGD, m.in. lodówki, odkurzacze, klimatyzatory, pralki, które będziemy mogli zdalnie obsługiwać przy pomocy aplikacji producenta dla smartfonów z Androidem.

źródło: engadget.com

Jak zapowiada Panasonic, dzięki aplikacji będziemy mogli zarządzać zdalnie pracą klimatyzatora lub wybrać cykl prania oraz go włączyć będąc nawet setki kilometrów od domu. Aplikacja będzie współpracowała również z urządzeniami takimi jak elektroniczna waga, ciśnieniomierz oraz miernik tkanki tłuszczowej, a także z mikrofalówką, czy urządzeniem do gotowania ryżu. Aplikacja zbierając dane o nas oraz o tym, co gotujemy zaproponuje nam odpowiednie przepisy na potrawy oraz pozwoli śledzić informacje na temat naszego zdrowia oraz ilości spożywanych produktów.

źródło: theverge.com

Chciałoby się powiedzieć – dom przyszłości? Jest w tym dużo prawdy, jednakże czy prócz Japonii tego typu rozwiązania się przyjmą? Wydaje się, że popularność smartfonów oraz chęci klientów do obcowania z najnowszymi nowinkami technicznymi może być kluczowa do popularności sprzętów AGD od Panasonica.

Dołącz do dyskusji

Advertisement