Microsoft będzie miał nowe logo! Bardziej w stylu Modern UI

23.08.2012
Microsoft będzie miał nowe logo! Bardziej w stylu Modern UI

Microsoft będzie miał nowe logo! Bardziej w stylu Modern UI

Logo Microsoftu nie zmieniło się od 1987 roku. Wcześniej Microsoft używał trzech innych znaków marki, jednak od 1987 roku przedstawiał się tym samym logiem. Dziś Microsoft zaprezentuje jednak całkowicie nowe, odświeżone logo, i – co ważne – po raz pierwszy ze znakiem graficznym. Tak prezentuje się nowe logo:

Dla porównania dobrze nam znane, “stare” logo z 1987 roku:

Nowe logo z graficznym przedstawieniem czterech kolorowych kwadratów ma być, według Microsoftu, “sygnalizować dziedzictwo, ale jednocześnie sygnalizować przyszłość – świeżość i nowość”. Zmiana loga podąża za praktycznie całkowitym odświeżeniem większości czołowych produktów Microsoftu: Windowsa, Office’a, Windows Phone’a, Xboksa, webmaila itp. Wszystkie one dostosowują się do jednego stylu Modern UI, mają czystsze i tożsame interfejsy. Loga tych produktów również się zmieniły.

Zmiana loga samego Microsoftu podąża więc za ewolucją korporacji i dostosowuje się do warunków. Tradycyjnie ostatnie dwie litery nazwy, f i t, są połączone, jednak sam napis Microsoft wydaje się lżejszy zarówno dzięki wzornictwu jak i kolorowi. Do tego pierwszy raz logo Microsoftu jest takie… żywe dzięki czterem kwadratom.

A tak na marginesie czy kolory kwadratów nie kojarzą się Wam z czymś? Cztery najpopularniejsze kolory obok siebie, tutaj mające symbolizować zapewne mnogość produktów, używane są przecież od lat przez… Google’a, w innej formie i kolejności;)

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji