Google StreetView na przylądku Canaveral

Blog Forum 02.08.2012
Google StreetView na przylądku Canaveral

Google StreetView na przylądku Canaveral

Centrum Kosmiczne im. Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral, to piędziesięcioletnia historia eksploracji kosmosu oraz rozwoju nowych technologii. Mimo, że dostęp dla zwiedzających jest wyjątkowo ograniczony, trudno ominąć tak ważny punkt będąc na Florydzie.

Nadal jednak istniała relatywnie niska grupa osób, które były w stanie obejrzeć to historyczne miejsce z bliska, jednak teraz zmieni się to. Dzięki partnerstwie Street View oraz NASA, nowe technologie umożliwiły ludzkości, wybrać się na wirtualny spacer po kompleksie.

Jak podaje Google na swoim blogu, Centrum Kosmiczne im. JFK, to największa specjalna lokalizacja, nad którą pracował zespół StreetView – 6 tyś panoramicznych zdjęć. Od teraz nic już nie powstrzymuje przed zwiedzeniem takich miejsc jak budynek montowania pojazdów (Vehicle Assembly Building), sale startową (Launch Firing Room #4), czy też wejść na samą górę wieży startowej. Cieszy również informacja, że jeszcze przed wysłaniem wahadłowców na zasłużoną emeryturę Google udało się cyforowo udokumentować Atlantis i Endeavour.

Słowa jednak nie oddadzą wrażeń z własnego oglądu, dlatego zapraszam i życzę udanej zabawy http://maps.google.com/help/maps/streetview/gallery.html#!/nasa

Źródło: GoogleBlog.blogspot.com

Dołącz do dyskusji