Eksperymentalna funkcja Google, poszerza wyniki wyszukiwania o maile

Blog Forum 08.08.2012
Eksperymentalna funkcja Google, poszerza wyniki wyszukiwania o maile

Eksperymentalna funkcja Google, poszerza wyniki wyszukiwania o maile

Google poczyniło kolejny krok w unifikacji i personalizacji wyników wyszukiwania. Firma dodała eksperymentalną funkcję, dzięki której osoby zalogowane otrzymają prócz typowych wyników wyszukiwania również informacje ze swojej skrzynki.

Dla przykładu, po wpisaniu w wyszukiwarkę „Facebook”, w prawej kolumnie ukażą się nam maile z ostatnimi powiadomieniami jakie przesłał serwis. Sagar Kamdar, dyrektor ds. zarządzania produktami uniwersalnego wyszukiwania, określił nową funkcję jako „krok dziecka w bardzo skomplikowanym obszarze”, podczas dzisiejszej konferencji w San Francisco.

Kamdar zaznaczył również, że umieszczanie tak powiązanych wyników wyszukiwania to trudne przedsięwzięcie, ponieważ należy zadbać o prywatność i bezpieczeństwo danych użytkowników. Mimo to nie wykluczone, że już niedługo włączone zostaną do eksperymentu „Kalendarz” czy „Dysk”.

Amit Singhal, Google SVP, dodał również, że firma bierze pod uwagę możliwość integracji z zewnętrznymi dostawcami mail wyników wyszukiwania ale tutaj bariery są jeszcze większe do pokonania. Gigant z Mountain View pochwalił się również statystykami, a robi to bardzo rzadko – 100 mld wyszukiwań miesięcznie, 30 bilionów unikalnych adresów URL(w 2008 roku firma mówią o 1 bilionie) oraz 20 mld skanowań stron dziennie.

Chętni do wypróbowania nowej funkcji powinny się zgłosić tutaj www.google.com/experimental/gmailfieldtrial Jest ona dostępna wyłącznie z poziomu globalnej wyszukiwarki (www.google.com) oraz osób posiadających konto na Gmail, z wyłączeniem kont Google Apps.

Źródła: GoogleBlog.blogspot.com,AllThingsD.com

Tagi: , ,

Dołącz do dyskusji