Testuj Firefox OS na swoim komputerze

Blog Forum 20.07.2012
Testuj Firefox OS na swoim komputerze

Testuj Firefox OS na swoim komputerze

Jak podaje Ars Technica pojawiła się możliwość testowania najnowszego dziecka Mozilli, czyli Boot2Gecko znanego też jako Firefox OS na komputerach osobistych. Na początek małe przypomnienie. Firefox OS to mobilny system operacyjny oparty na silniku renderującym HTML Gecko, z interfacem użytkownika Gaia, który opiera się na HTMLu i JavaScripcie. To połączenie ma zapewnić szybkość działania samego i prostotę tworzenia nowych elementów systemu.

Deweloperzy, którzy chcą już zacząć „uczyć się” systemu i przymierzają się do pisania pierwszych aplikacji, mogą już pobierać nocne wydania Boot2Becko i testować je. Póki co w sieci widziałem zrzuty ekranowe z Max OS X, na którym był uruchomiony system. Ff OS można juz pobierać z serwerów FTP Mozilli.

Link do screenshota http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2012/07/B2Gworking.png

Sądzę, że warto dać szansę nowemu systemowi na rynku systemów mobilnych (któremu daleko jest do przesytu, obecnie mamy 2 liczące się systemy: iOS i Android), choćby dlatego, że nowatorsko podszedł do samej koncepcji systemu w całości opartego o technologie internetowe oraz może zdobyć popularność w krajach rozwijających się (np. Indie czy Brazylia). Czekam też na pierwsze testy wersji udostępnionych, a przede wszystkim na urządzenie, które będzie wyposażone w ten system. Nawet jeżeli byłoby to urządzenie z betą systemu. W końcu lepiej wiedzieć jak to wygląda w praktyce.

Dołącz do dyskusji