Kindle Classic za (prawie) darmo? Jeśli dużo wydajesz, jest to możliwe

04.07.2012
Kindle Classic za (prawie) darmo? Jeśli dużo wydajesz, jest to możliwe

Kindle Classic za (prawie) darmo? Jeśli dużo wydajesz, jest to możliwe

Banki w różny sposób nas próbują zachęcić do wzięcia kredytu lub karty kredytowej. W czasach kryzysu, gdy wiele osób nie jest pewnych swojej pracy, nie wystarczy niskie oprocentowanie i dogodne możliwości spłacania rat. Potrzebne jest pokazanie, że dostajemy coś za darmo. Na przykład znany i lubiany czytnik eBooków Kindle Classic.

Tak, tak, nie przesłyszeliście się. Można otrzymać Kindle za darmo, jeżeli weźmie się kartę kredytową mBank. A raczej można było, bo promocja ta już się skończyła. Po kupieniu Groupona za 5 zł wystarczyło wypełnić wniosek o przyznanie karty kredytowej i do 30 sierpnia 2012 dokonać transakcji bezgotówkowych nowo wydaną kartą kredytową World MasterCard na łączną kwotę minimum 500 zł. Wydaje się proste i kuszące? Na pierwszy rzut oka tak. Jestem pewien, że większość czytelników Spider’s Web taką kwotę wydaje w tydzień lub dwa. Kruczki wychodzą jednak, gdy prześwietlimy warunki korzystania z karty kredytowej oraz jej cennik. Oto jego fragmenty:

• Oprocentowanie karty kredytowej World MasterCard – 21%
• Opłata za wydanie karty głównej – 10 zł
• Opłata roczna za każdy kolejny rok używania karty głównej – 200 zł (nie będzie pobrana, jeżeli roczna wartość lub ilość transakcji bezgotówkowych za ostatnie 12 miesięcy wyniesie minimum: 18 000 zł lub 120 transakcji)
• Prowizja od transakcji wypłat gotówki w bankomatach krajowych – 3% min. 7,00 zł

Jak widać, pierwszy rok korzystania z karty kosztuje tylko 10 zł (w przypadku promocji Groupona 5 zł). Z karty można zrezygnować po spełnieniu warunków promocji i otrzymania Kindle.

Reasumując, była to ciekawa promocja, z której warto było skorzystać. Zapewne za miesiąc lub dwa pojawi się znowu, więc wyczekujcie jej. Widzę w niej tylko jedną wadę: czytnik zapewne nie będzie miał gwarancji, gdyż był kupiony przez mBank, a nie przez jego użytkownika. Wskazuje na to cena czytnika podana w promocji (319 zł). Dlatego wszelkie próby reklamowania go mogą nie przynieść skutku.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji