Jak miał wyglądać iPad i iPhone? Oto 70 zdjęć prototypów

30.07.2012
Jak miał wyglądać iPad i iPhone? Oto 70 zdjęć prototypów

Jak miał wyglądać iPad i iPhone? Oto 70 zdjęć prototypów

Niedawno w sieci pojawiło się kilka prototypów iPhone’a inspirowanych wyglądem  iPoda oraz urządzeń Sony, teraz jednak pojawiły się dokumenty, które przedstawiają wygląd pierwszych wersji innych urządzeń Apple. Możemy na nich zobaczyć, że stworzenie pięknego i minimalistycznego produktu wcale nie jest takie proste i wymaga od projektantów dużo ciężkiej pracy. Niektóre z tych urządzeń można było zobaczyć wcześniej. Należy do nich między innymi iPad z dwoma złączami dock.

Patrząc na fotografie można pomyśleć, że Apple szczególnie ciężko pracował nad wzornictwem swojego tableta. Możemy zobaczyć jego wersję z kanciastymi brzegami, napisem iPod na tylnej części obudowy oraz z miejscem na podstawkę, dzięki której możnaby wygodnie postawić taki komputer.

Wyjątkowo ciekawie prezentuje się też prototyp oznaczony jako N90. Prototyp ten jest prawdopodobnie nazwą kodową iPhone’a 4, który wyglądem znacznie różnił się od swoich poprzednich wersji.  Bardzo przypomina on obecny na rynku telefon, poza jednym elementem,  konkretnie sporo mniejszym ekranem. Czyżby Apple chciał zrobić z iPhone’a głównego konkurenta marki BlackBerry?

Jak widać, produkty Apple nie musiały być tak piękne jak teraz. Chociaż kto wie, może obecny wygląd iPada oraz iPhone’a tak się spodobał całemu społeczeństwu, że nie mogą sobie wyobrazić innego wyglądu ich ulubionego sprzętu? Wszyscy pamiętają chyba premierę iPhone’a 4, pierwszego telefonu Apple z najnowszym wzornictwem. Mnóstwo było wówczas głosów sprzeciwu oraz pytań o to, kto pozwolił tak zniszczyć tego smartfona. Jednak teraz, po upływie czasu o obudowie iPhone’a można powiedzieć, że nie jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o wytrzymałość czy wyważenie telefonu, jednak z całą pewnością jest piękna. A trzy pierwsze iPhone’y i połowa smartfonów innych firm wyglądają przy nim po prostu nijak.

Na łamach Spider’s Web staram się nie publikować plotek, jednak uznałem, że jedna z nich jest wyjątkowo prawdopodobna oraz pasująca do tego tematu. Otóż z fabryki Foxconna został wyniesiony prototyp najnowszego iPhone’a. Wygląda on podobnie do poprzednich wersji, jednak prawdopodobnie ma większy ekran. Oprócz tego znalazł się tu nowy dock, o którym mówi się od pewnego czasu. Zdjęcia nowego iPhone’a znajdują się na końcu opublikowanej tutaj galerii.

Napiszcie w komentarzach, czy Apple mogło lepiej zaprojektować swoje produkty? Może macie lepsze pomysły na wygląd smartfona, tableta, komputera lub odtwarzacza mp3?

Dołącz do dyskusji