Wyciekły zdjęcia iPada z 2002 roku

19.07.2012
Wyciekły zdjęcia iPada z 2002 roku

Wyciekły zdjęcia iPada z 2002 roku

Od dawna wiadomo, że nad iPhone’em pracowano przez ponad dwa lata przed jego prezentacją na Macworld 2007. Dopiero trzy lata po tym wydarzeniu pojawił się iPad, więc może wydawać się, że prace nad nim zaczęły się później. Jest to jednak mylne przypuszczenie. Pierwszy prototyp iPada pojawił się w 2002 roku.

Steve Jobs wspomniał o tym na konferencji All Things D, gdzie jego rozmówcami byli Wali Mossberg oraz Kara Swisher.

Zdradzę Wam w sekrecie. Wszystko zaczęło się od tabletu. Miałem pomysł stworzenia szklanego wyświetlacza z multidotykiem, którym można sterować za pomocą palców. Zapytałem swoich ludzi o takie urządzenie. Sześć miesięcy później pokazali mi świetny wyświetlacz. Pomysł ulepszyły osoby zajmujące się interfejsem użytkownika. Gdy zobaczyłem działające przewijanie i kilka innych rzeczy, pomyślałem „Słodki Jezu, możemy z tego zrobić telefon”. Więc odłożyliśmy pracę nad tabletem i rozpoczęliśmy pracę nad iPhone’em.

 

Pomysł stworzenia smartfona spotęgowało rozczarowanie Jobsa telefonem Motorola ROKR, który miał być połączeniem iPoda Shuffle i telefonu. Jobs nazwał go jako iTunes Phone. Jednak było to urządzenie, które, krótko mówiąc, nie zdobyło rynku szturmem. Jego najkrótszą recenzją będzie prezentacja z 2005 roku. Wówczas Steve Jobs zapewniał, że jeśli słuchamy muzyki i ktoś do nas zadzwoni, po zakończeniu rozmowy muzyka automatycznie się włączy. Niestety, gdy próbował to zaprezentować, nie zadziałało to tak, jakby sobie tego życzył.

Był to jeden z powodów rozpoczęcia pracy nad własnym smartfonem. Oznacza to, tak jak to było mówione do tej pory, że Apple pracował nad iPhonem od 2004 lub 2005 roku. Jednak jak widać, z ideą urządzeń z ekranem dotykowym Apple jest związany co najmniej od ponad dekady. Oto kilka zdjęć przedstawiających pierwszą wersję iPada. Znajduje się między innymi główny projektant Apple, Johnatan Ive. Nie wiem tylko czemu zdjęcia wyglądają jak z czasów drugiej wojny światowej. Co najmniej jakby Apple tworzyło swoją Wunderwaffe.

Źródło: http://www.networkworld.com/community/blog/earliest-known-photos-apple-ipad-prototype

Dołącz do dyskusji