Instapaper dla Androida odnotowuje gigantyczny wzrost – to dzięki tabletowi Nexus 7?

30.07.2012
Instapaper dla Androida odnotowuje gigantyczny wzrost – to dzięki tabletowi Nexus 7?

Instapaper dla Androida odnotowuje gigantyczny wzrost – to dzięki tabletowi Nexus 7?

Zarówno aplikacje oraz system operacyjny mogą napędzać sprzedaż danego sprzętu, tak i sam sprzęt może wywindować popularność danej aplikacji na nowy poziom. Tak stało się z Instapaper dzięki tabletowi od Google.

Wspominaliśmy już na łamach Spider’s Web o tym jak wielkim zainteresowaniem kupujących cieszy się tablet Nexus 7. Taki sukces tego tabletu nie musi się w bezpośredni sposób przekładać na sukces całego ekosystemu Android wraz ze sklepem Google Play. Jednak w przypadku tytułowej aplikacji do zapisywania treści „na później” wydaje się bezsprzecznie występować zależność pomiędzy jej popularnością a sprzedażą tabletu.

Twórcy Instapaper odnotowali aż 600% wzrost ilości pobrań swojej aplikacji ze sklepu Google Play. Znaczny wzrost popularności nałożył się z momentem, gdy pierwsi nabywcy Nexusa 7 zaczęli otrzymywać swoje nowe tablety z Androidem. Warto mieć na uwadze, że aplikacja ta nie jest darmowa. W chwili obecnej na najnowszej odsłonie Androida – Jelly Bean –  działa co czwarta pobrana instalacja tej aplikacji.

Zatem o czym mogą świadczyć te trzy z pozoru błahe informacje? Moim zdaniem, o tym, iż tablety o przekątnej ekranu 7 cali sprawdzają się najlepiej do czytania internetowych artykułów, blogów, newsów itd. Według mnie nie nadają się jednak na doskonałe centrum rozrywki do grania w gry czy do oglądania filmów w domu. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom idealnie sprawdzą się podczas porannej podróży do pracy, na uczelnię czy też podczas wakacyjnego wyjazdu, kiedy mamy więcej czasu, aby poświęcić się lekturze interesujących nas treści.

Można by pokusić się o wniosek, że tego typu tablety sprawdzą się najlepiej jako czytniki treści zapisanych „na później” lub do przeglądania portali społecznościowych. Byłaby to prawda, gdyby brać pod uwagę tanie, małe, niezbyt wydajne tablety oferowane przez sieci sklepów kojarzonych bardziej z artykułami spożywczymi niż elektroniką użytkową. Nexus 7 daje większe możliwości swoim posiadaczom. Ciekawe byłyby dokładne badania pokazujące, w jaki sposób najczęściej jest używany tablet od Google.

Niemniej jednak na pewno doskonale sprawdzi się do czytania codziennej “prasówki”.

 

Dołącz do dyskusji