Google tworzy interaktywną ekspozycję muzealną

19.07.2012
Google tworzy interaktywną ekspozycję muzealną

Google tworzy interaktywną ekspozycję muzealną

W czasie, gdy w Polsce coraz częściej słyszymy głosy, iż los Muzeum Techniki w Warszawie jest zagrożony ze względów finansowych, Google oraz londyńskie Muzeum Nauki otwierają ekspozycję, którą może zwiedzić zarówno mieszkaniec stolicy Wielkiej Brytanii, jak i Polski czy też Brazylii.

Web Lab, bo tak też nazywa się projekt zainicjowany przez lidera rynku wyszukiwarek internetowych, został ufundowany w całości ze środków Google. Ekspozycja ta mieści się w piwnicach muzeum, które służyły wcześniej jako magazyn. Na całość wystawy składa się pięć eksperymentów, które mają na celu pozwolić odkryć odwiedzającym potęgę medium, jakim jest internet. Jak twierdzą osoby odpowiedzialne za ten projekt, jego pomysłodawcy liczą, że projekt ten zainspiruje oraz pchnie do działania nowe pokolenia naukowców oraz entuzjastów nowych technologii.

Ekspozycja ma dać możliwość odkrycia oraz zbadania konkretnej idei związanej z nowymi technologiami oraz informatyką. Według zapewnień twórców wystawa jest skierowana nie tylko do dzieci oraz młodzieży, a każdy ze zwiedzających znajdzie w niej coś dla siebie. Cała historia zwiedzania oraz uczestniczenia w danych eksperymentach będzie znajdowała sie na umieszczonych w chmurze danych kontach zwiedzających, do których kluczem będzie osobista karta dostępu „Lab Tag”.

Obecnie ekspozycja ma status „beta”. Jak zapewnia Google oraz Muzeum Nauki są oni zainteresowani opiniami od zwiedzających, a uzyskane w ten sposób informacje mają pomóc ulepszyć ten projekt w najbliższych tygodniach.

Na koniec pozostawiłem najlepszą informację dla osób nie mieszkających w Londynie. Wystawa jest w pełni dostępna on-line pod tym adresem http://www.chromeweblab.com/. Będąc zarówno w Warszawie, Rawiczu czy Katowicach można uczestniczyć w eksperymentach przygotowanych przez Google oraz Muzeum Nauki w Londynie.

Serdecznie zachęcam do skorzystania z atrakcji, jakie udostępnia nam projekt „Web Lab”. Szkoda tylko, że; jak już wspomniałem na wstępie; nie umiemy dbać o dziedzictwo, jakie posiadamy.

Dołącz do dyskusji