Sukces OS X Mountain Lion

Apple podało do prasy, że ich najnowsza wersja OS X została pobrana ponad 3 miliony razy od udostepnienia (czyli w ciągu 4 dni), co czyni Górskiego Lwa najpopularniejszym wydaniem OS X w historii firmy w Cupertino. System został udostępniony do ściągnięcia tylko przez Mac AppStore za 20 dolarów.

Jak policzyło 9to5Mac, daje to około 60 milionów dolarów, lecz należy wziąć również pod uwagę to, że nowy system można było (przy odrobinie chęci) zainstalować z klucza USB.

“Just a year after the incredibly successful introduction of Lion, customers have downloaded Mountain Lion over three million times in just four days, making it our most successful release ever,” powiedział Philip Schiller, starszy wice-dyrektor Apple ds. marketingu światowego.

Apple pozwane przez tajwański uniwersytet

Tajwański Narodowy Uniwersytet Cheng Kung (Taiwan’s National Cheng Kung University – NCKU) złożył pozew przeciwko Apple, w którym ma zamiar walczyć o swoje patenty związane z rozpoznawaniem mowy w Siri. Uniwersytet twierdzi, że Apple bezprawnie wdrożył ich rozwiązania do swojego głosowego asystenta. Siri zostało pierwszy raz pokazane wraz z premierą iPhone’a 4S i przyczyniło się do popularyzacji komunikacji głosowej z telefonem.

Jak podaje The Vrege powołując się na Computerworld, odpowiedź uniwersytetu ma związek z lokalnym producentem – HTC. Chen Xisan, dyrektor prawnego departamentu NCKU powiedział “we want to help the local industry.” Pozew jest również kontrą związane z zablokowaniem sprzedaży HTC One X i Evo 4G w USA na dwa tygodnie.

Mam dziwne wrażenie, że Apple zapomniało tego opatentować. Widać są zbyt zajęci patentowaniem przewijania listy w telefonie i kwadratu z zaokrąglonymi bokami. Lubię ich komputery (sam jestem użytkownikiem MBP), ale z patentowaniem wszystkiego jak leci to ostro przesadzają.

Data premiery nowego iPhone’a (plotka)

Chodzą plotki, że 12 września Apple ujawni nowego iPhone’a. Po wielu wyciekach bardzo podobnych do siebie zdjęć, jest bardzo prawdopodobne, że pierwszy raz (o ile się nie mylę) poznamy wygląd nowego dziecka Apple’a jeszcze przed premierą. Jak podaje The Verge powołując się na własne źródła, które potwierdziły ową informację, premiera nowego urządzenia będzie poprzedzona konferencją, która odbędzie się 9 września. Nie jest pewne, czego będzie dotyczyć konferencja, ale jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie wtedy poznamy nowe iUrządzenie.

Dołącz do dyskusji