Z aplikacją London 2012 Results nie przegapisz żadnego medalu Polaków

27.07.2012
Z aplikacją London 2012 Results nie przegapisz żadnego medalu Polaków

Z aplikacją London 2012 Results nie przegapisz żadnego medalu Polaków

Dzielą już nas tylko godziny do oficjalnego otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Nieubłaganie dla fana sportu zbliża się czas, kiedy doba wydaje się zbyt krótka, a liczba obowiązków zbyt duża. Jednak dzięki tej aplikacji nie ominiecie żadnego z wydarzeń, na które czekacie.

Mateusz prezentował dziś aplikację do oglądania wydarzeń sportowych na żywo, niestety nie każdy z nas będzie mógł z niej skorzystać. Jednak namiastkę emocji oraz możliwości zapanowania nad ogromem wydarzeń, jakie odbywać się będą w Londynie pozwoli oficjalna aplikacja Igrzysk.

Za jej pomocą będziemy mieli dostęp do najświeższych informacji z obiektów sportowych oraz spoza nich. Cała aplikacja jest bardzo przejrzysta. Może nie jest tak bardzo widowiskowa jak ta opisywana przez Mateusza, ale wszystkie treści oraz główne menu jest bardzo przejrzyste i nawet osoba, która nie zna języka angielskiego, a tylko taka wersja jest dostępna powinna się w niej odnaleźć bez problemu.

Główne menu składa się z sześciu kategorii.

Pierwszą z nich jest „Live”, gdzie mamy dostęp do wyników rywalizacji sportowych toczących się w danym momencie. Wczoraj, gdy testowałem aplikację miały miejsce tylko mecze piłkarskie. W ich przypadku otrzymamy podstawowe dane takie jak: wynik, strzelców bramek, składy obydwu zespołów oraz ewentualne kartki, jakie otrzymali zawodnicy. Wszystko w aplikacji podane w bardzo prosty przejrzysty sposób.

Kolejną kategorią jest „Schedule & Results”, gdzie znajdziemy pełne zestawienie wyników już zakończonych rywalizacji oraz tych harmonogram tych, które mają dopiero mieć miejsce. Co jest warte podkreślenia mamy możliwość zaznaczenia danej dyscypliny oraz danego etapu rozgrywek, aplikacja przypomni nam o jej rozpoczęciu na pasku powiadomień. Funkcja działa. Dziś rano testowałem, dla mnie bardzo przydatne, aby np. nie przegapić jutrzejszego wyścigu kolarskiego ze startu wspólnego, czy też zmagań naszych siatkarzy.

„Sports” czyli dyscypliny, to kolejna zakładka, jaką dostajemy do naszej dyspozycji. Znajdziemy tam obszerną listę dyscyplin sportowych obecnych na Igrzyskach. Po wyborze jednej z nich zostaniemy przeniesieni do listy wydarzeń z nią związanych. Dostępna jest również zakładka z newsami dotyczącymi wybranej dyscypliny. Zakładka „Photos” pozwoli nam przejrzeć galerię fotografii wraz z ich krótkim opisem. Ostatnią zakładkę stanowią informacje o danej dyscyplinie – materiał wideo z nią związany, ciekawostki oraz jej uproszczone zasady oraz informacje o arenach sportowych, na których będzie toczona rywalizacja.

Medals – dzięki tej kategorii będziemy na bieżąco w tym, kto prowadzi w klasyfikacji medalowej. Sortowanie pozwala oprócz ogólnej klasyfikacji medalowej państw uzyskać zestawienie według sportowców oraz dyscyplin. Uzyskamy również krótką informację na temat samych medali.

Przedostatnią zakładką są „Athletes” czyli baza informacji na temat sportowców biorących udział w Igrzyskach w Londynie. Wyszukanie sportowców przebiega dość sprawnie, gdyż może odbywać według zarówno według reprezentacji krajów, jak i tego jakie kraje reprezentują poszczególni sportowcy, istnieje także możliwość wyszukania sportowców według ich dyscyplin sportowych. Możliwe jest również dodanie danych sportowców do „ulubionych”. Gdy już wybierzemy interesującego sportowca otrzymamy krótkie “bio” zawodnika zawierające wszystkie istotne informacje takie jak: data urodzenia, wiek, waga, konkurencje, w jakich startuje, ilość zdobytych medali w Londynie, osiągnięte wyniki na bieżących Igrzyskach oraz newsy konkretnego dotyczące sportowca.

Ostatnią kategorią jest „My Games”, znajdziemy w niej informacje o reprezentacji kraju, który wybraliśmy przy rozpoczęciu używania aplikacji. Aplikacja umożliwia również „doping” danej reprezentacji poprzez „Support your team”. Wybieramy kraj, następnie dyscyplinę, a na samym końcu mamy możliwość skomponowania własnej wiadomości w serwisie Twitter zagrzewającej do walki, lub możemy skorzystać z tweeta przygotowanego przez aplikację. No i w tym miejscu pojawia się pierwszy zgrzyt w obcowaniu z aplikacją. O ile wcześniej reklama zachęcająca do odwiedzenia oficjalnej strony igrzysk nie przeszkadzała w użytkowaniu aplikacji, tak teraz zaczęła, gdyż nie chowała się tak, jakbyśmy chcieli, a uporczywie zasłaniała przycisk wysyłający tweet przez webową aplikację Twittera.

W zakładce „My Games” znajdziemy również listę naszych ulubionych sportowców, o ile wybraliśmy takich wcześniej, listę ustawionych przypomnień danych wydarzeń oraz odnośnik do oficjalnego sklepu.

Aplikacja może działać w tle synchronizując się co jakiś czas, by na bieżąco powiadamiać o bieżących wydarzeniach. Do wyboru mamy aż trzy opcje: codzienne podsumowanie osiągnięć najlepszych krajów uczestniczących w Igrzyskach, podsumowanie dnia dla wybranego przez nas kraju oraz alert medalowy.

W mojej ocenie aplikacja jest bardzo dobra, czytelna, intuicyjna w obsłudze, oferuje przy tym ogromną bazę danych na temat Igrzysk, rywalizacji oraz sportowców. Posiada jedną małą wadę tzn. natrętny baner reklamowy, który jednak nie przysłania plusów tej produkcji. Wielkim plusem są powiadomienia na temat zbliżających się wydarzeń oraz alerty medalowe. Zachęcam do wypróbowania tej aplikacji, gdyż jest darmowa oraz dostępna zarówno dla Androida jak i iOSa. Aplikacja przyda się również podczas Igrzysk Paraolimpijskich gdyż będzie również wtedy dostarczać informacji z aren sportowych, a to właśnie podczas tych Igrzysk zdobywamy w ostatnich latach najwięcej medali.

Pozostaje mi tylko życzyć zadowolenia z używania London 2012 Results oraz jak największej liczby medalowych alertów dotyczących polskich sportowców.

Dołącz do dyskusji