Wyciek dokumentów dotyczących nowego Xboksa i Kinecta. Czy tak będą wyglądać produkty Microsoftu?

18.06.2012
Wyciek dokumentów dotyczących nowego Xboksa i Kinecta. Czy tak będą wyglądać produkty Microsoftu?

Wyciek dokumentów dotyczących nowego Xboksa i Kinecta. Czy tak będą wyglądać produkty Microsoftu?

Odkąd Microsoft ogłosił, że nie zaprezentuje w tym roku nowego Xboxa, wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że konsola pojawi się na rynku w 2013 roku. Kilka informacji na temat tego sprzętu daje nam dokument, który prawdopodobnie wyciekł Microsoftowi. Znajdziemy tam informacje na temat Xboxa 720, drugiej wersji Kinecta i nowoczesnych okularów.

Microsoft w nowej konsoli chciał umiećić napęd Blu-ray, natywną obsługę technologii 3D oraz o wiele lepsze podzespoły. Pozwoliłyby one na uzyskanie urządzenia sześć razy szybszego niż Xbox 360 i tym samym na możliwość płynnego wyświetlania grafiki w rozdzielczości 1080p. Firma z Redmond chce zastosować wielordzeniowy procesor. Najprawdopodobniej będzie to szcześcio- lub ośmiordzeniowa jednostka w architekturze ARM lub x86 taktowanych zegarem 2GHz wspomagana przez 4GB pamięci DDR4 . Oprócz tego w konsoli znalazłyby się trzy rdzenie PPC o taktowaniu 3.2GHz. Miałyby one za zadanie umożliwić działanie na nowej konsoli tytułów z poprzednich Xboksów.

Microsoft Xbox 720 oczywiście byłby urządzeniem multimedialnym. Zapewne miałby funkcjonalności Smart TV i możliwość korzystania z tych samych aplikacji na Windows 8, Windows Phone 8 oraz konsoli. Microsoft chce wycenić swoją konsolę na 299 dol. Microsoft zamierza także usprawnić Kinecta. Teraz będzie miał on lepszy sensor, który będzie mógł rozpoznać ruchy nawet czterech graczy.

Oprócz tego Microsoft pracował nad okularami Kinect. Miały one obsługiwać technologię WiFi oraz 4G, które w działaniu przypominają okulary Google. Okulary mają trafić na rynek w 2014 roku . Niestety nie wiemy nic więcej na temat tego urządzenia.

Zastanawiające jest to, że dokument został już usunięty przez Covington & Burning LLP. Jes to to firma, która wśród swoich klientów ma właśnie Microsoft. Zastanawiamy się, czy wśród tych produktów jest cokolwiek, co zostanie zaprezentowane na dzisiejszej konferencji? Większość źródeł mówi o zaprezentowaniu tabletu Nook, współtworzonego z Barnes & Noble. Także Nokia dziś ma wielki dzień. Na swojego Facebooka wstawiła dwa obrazki. Pierwszy pokazywał zdjęcie automatu perkusyjnego Roland TR-808, a na drugi znalazł się fragment okładki płyty brytyjskiego zespołu 808 State. Na obu widniała dzisiejsza data – 18.06.2012 r. Jak łatwo się domyśleć, nowość będzie dotyczyć Nokii 808 lub technologii Pure View.

 

Dołącz do dyskusji