Tablet z Androidem, który zmienia się jak kameleon – kolelny hit Kickstartera

07.06.2012
Tablet z Androidem, który zmienia się jak kameleon – kolelny hit Kickstartera

Tablet z Androidem, który zmienia się jak kameleon – kolelny hit Kickstartera

O Chameleonie słyszałem już jakiś czas temu, jednak dopiero niedawno projekt osiągnął na Kickstarterze upragnioną kwotę 50000 dol., która pozwoli na zrealizowanie założeń i dopracowanie aplikacji. Czy tablet z Androidem powinien zmieniać się jak kameleon? Moim zdaniem to całkiem ciekawy pomysł.

Chameleon to inteligentny launcher, który dostosowuje wygląd pulpitów i treści na nich wyświetlayche w zależności od pory dnia oraz lokalizacji w jakiej się znajdujemy. Używając tabletu czy smartfona przez cały dzień o różnych porach, korzystamy z innych aplikacji oraz widgetów. Właśnie ta myśl spowodowała, że twórcy Chameleona uznali, że urządzenie powinno się dostosowywać do naszego planu dnia, a nie my do tego jak ono działa.

Chyba każdy przyzna, że z samego rana przydatne okazują się aplikacje takie jak: prognoza pogody, najnowsze wiadomości, komunikaty i powiadomienia z sieci społecznościowych oraz rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Chameleon doskonale o tym wie, dlatego pozwala na konfigurację, która wyświetli nam odpowiednie treści przydatne zaraz po otwarciu oczu. Następnie po dotarciu do pracy, launcher rozpozna miejsce, w którym się znajdujemy dzięki modułowi GPS lub poprzez rozpoznanie firmowej sieci WiFi. W pracy przydatne okażą się zupełnie inne aplikacje, niż te, które przeglądaliśmy leżąc w łóżku pod ciepłą kołderką. Dlatego Chameleon przełączy się w tryb pozwalający na pracę z dokumentami, sprawne zarządzanie korespondencją e-mailową, czy udostępni odpowiednie komunikatory z których korzystamy służbowo.

Oczywiście nie samą pracą człowiek żyje, a nasz sprytny tablet powinien wiedzieć o tym najlepiej. Właśnie dlatego po powrocie do domu urządzenie samo przełączy się do odpowiedniego trybu i zaproponuje dostęp do treści multimedialnych, wiadomości, gier oraz komunikatorów i sieci społecznościowych, które zapewnią kontakt z przyjaciółmi.

Projekt jest obecnie w wersji testowej – co widać na filmie. Jednak dzięki wsparciu społeczności Kickstarterowiczów uda się go zrealizować i wdrożyć na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Android. Jak zapowiadają twórcy – planowany termin udostępnienia aplikacji do sklepu Google Play to wrzesień 2012, ale wspomniane 50000 dol. powinny przyspieszyć postęp prac nad wypuszczeniem finalnej wersji Chameleona.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji