Nintendo potwierdza specyfikację Wii U. Nihil Novi

07.06.2012
Nintendo potwierdza specyfikację Wii U. Nihil Novi

Nintendo potwierdza specyfikację Wii U. Nihil Novi

W czasie targów E3 Nintendo zaprezentowało swoją najnowszą konsolę Wii U, która do sprzedaży trafi w przeciągu najbliższych miesięcy. Producent potwierdził specyfikację techniczną, która  zgrała się z przedstawionymi wcześniej plotkami.

Informacje nie są skonkretyzowane, więc wiemy, że w Wii U znajdziemy CPU na bazie IBM Power oraz GPU produkowane przez AMD, najprawdopodobniej oparte o architekturę VLIW 4 lub VLIW 5. Konsola będzie mogła wyświetlać obraz w jakości 1080p, a pojemność jej dysku będzie można rozszerzać za pomocą pamięci SD. Nintendo zaopatrzy Wii U w napęd optyczny obsługujący gry z Wii oraz Wii U,  lecz obsługa płyt DVD z filmami będzie wymagała dodatkowego oprogramowania. Jeśli chodzi o zestaw portów, znajdziemy tu cztery porty USB 2.0, AV i HDMI. Łączność z siecią zapewni moduł WiFi 802.11 b/g/n.

Wraz z konsolą dostarczany będzie innowacyjny kontroler wyposażony  – oprócz tradycyjnych przycisków i gałek – w dotykowy ekran o przekątnej 6.2” i formacie 16:9. Może on służyć jako ekran główny lub pomocniczy. Wymiary tego elementu to 4,57×17,27×26,67 centymetrów. Tradycyjne kontrolery też będą dostępne, ale będzie trzeba je dokupić. Nie znajdziemy ich w zestawie z konsolą. Dotyczy to też innych dodatków, na przykład adaptera pozwalającego na podłączenie Wii U do sieci za pomocą kabla RJ-45.

Wydajność Wii U ma być trochę wyższa, niż w przypadku konkurencji (Xbox 360 i Playstation 3), co oznacza, że będzie słabsza od następnej generacji konsol, która mieć będzie premierę za kilka lat.

Ujawniono również listę gier przygotowywanych na Wii U. Znajdziemy tu zarówno nowe tytuły, jak też starsze produkcje. Oto ona:

NBA 2K13
Ben 10: Omniverse
Family Party: 30 Great Games -Holiday
Rise of the Guardians: The Video Game
Mass Effect 3
Jett Tailfin
TANK! TANK! TANK!
TEKKEN TAG TOURNAMENT 2
LEGO City: Undercover
New Super Mario Bros. U
NINJA GAIDEN 3: Razor’s Edge
Nintendo Land
SiNG
Wii U Panorama View
Game & Wario
Pikmin 3 -Launch Window
Project P-100
Wii Fit U
Aliens: Colonial Marines
Sonic & All-Stars Racing Transformed
Darksiders II
Assassin’s Creed III
Just Dance 4
Marvel Avengers: Battle for Earth
Rabbids Land
Sports Connection
Your Shape: Fitness Evolved 2013
ZombiU
Rayman Legends
Scribblenauts Unlimited
Batman: Arkham City Armored Edition

Dołącz do dyskusji

Advertisement