Hojoki policzył, że Google Drive ma 82 miliony użytkowników

13.06.2012
Hojoki policzył, że Google Drive ma 82 miliony użytkowników

Hojoki policzył, że Google Drive ma 82 miliony użytkowników

Hojoki to taka ciekawa aplikacja w chmurze, dzięki której można zintegrować różne usługi i wyświetlać je oraz powiadomienia etc. w jednym miejscu. Dzisiaj Hojoki policzył na podstawie częstotliwości użytkowania i odniesień do innych usług chmurowych ile tak naprawdę Google Drive może mieć użytkowników, skoro Google nie podaje żadnych oficjalnych liczb. Na podstawie danych o tym, że Dropboksa używa 50milionów osób, a Evernote’a 24 miliony i tego, jakie usługi użytkownicy podpinają pod Hojoki wyszło, że z Google Drive korzysta około 82 milionów osób.

Te dane nie są superprecyzyjne, bo Hojoki nie jest jakoś specjalnie popularnym narzędziem i używa go około 30 tysięcy osób. Jednak przewidywania są ciekawe: w pierwszej trójce najpopularniejszych usług znalalazły się Google Drive, Google Calendar i Dropbox. Nie chcę być niemiła, ale popularność GDrive’a to pewnie wciąż pokłosie tego, że Drive był wcześniej Dokumentami Google i przez wielu użytkowników wciąż jest w ten sposób używany.

Jeśli te 82 miliony są prawdziwe, to jest to dużo, jednak nie powala. Skoro Dropboksa, usługi trzeciej, niezintegrowanej z żadnym kontem i i zdobywającej użytkowników na własną rękę używa aż 50 milionów użytkowników, a Google Drive (Drive może jest i świeży, ale Docsy istnieją już od lat) 82 miliony, to Google ma problem z popularnością, i to spory.

Nie ma co ukrywać, że Google Drive nie jest rewolucją. To zwykły dysk w chmurze, na dodatek nie oferujący nic specjalnego (jest kilka ciekawych funkcji, ale nie powalających) i niezbyt mocno promowany. Konkurencyjny SkyDrive od Microsoftu ostatnio pojawia się wszędzie – w reklamach, na Facebooku, a nawet w piosenkach hiphopowych. Google Drive po prostu jest i nic więcej.

82 miliony to dużo, ale jak na Google’a mało.

Dołącz do dyskusji