Darmowa telewizja HD od Cyfrowego Polsatu

05.06.2012
Darmowa telewizja HD od Cyfrowego Polsatu

Darmowa telewizja HD od Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat to platforma satelitarna, która może najbardziej dotkliwie odczuć pojawienie się cyfrowej telewizji naziemnej oraz połączenia dwóch konkurencyjnych platform satelitarnych. Pojawienie się kilkunastu kanałów w dobrej jakości w DVB-T bez opłat oraz platforma oferująca pokaźną liczbę materiałów premium to groźni rywale dla największego operatora satelitarnego w kraju. Cyfrowy Polsat działa jednak prężnie, dając użytkownikom telewizję HD za darmo.

Pierwszym działaniem Cyfrowego Polsatu na rzecz konkurowania z cyfrową telewizją naziemną było przejęcie częstotliwości DVB-H i stworzenie na tym paśmie TV Mobilnej, której atrakcyjność jest znacznie większa w momencie wyboru dekodera stacjonarnego, a nie mobilnego. Jednak dodatkowe 20 złotych abonamentu miesięcznie to zawsze spory koszt. Poza tym, na razie TV Mobilna ma dość ograniczony zasięg.

Teraz Cyfrowy Polsat przygotował nowy bardzo atrakcyjny pakiet Darmowy HD. I jest on rzeczywiście w pełni darmowy – jedyny koszt jaki musi ponieść klient to zakup dekodera na własność. Jeśli pragnie oglądać kanały HD, to koszt wynosi 299 złotych za dekoder Mini HD 2000, natomiast dekoder oferujący odbiór jedynie kanałów SD to koszt 119 złotych. To w tej chwili najatrakcyjniejsza tego typu oferta na rynku. Najtańszy abonament na ofertę SD wynosi 10 złotych miesięcznie w Telewizji na kartę SD, natomiast pakiet z kanałami HD do tej pory najtańszy był również w Cyfrowym Polsacie i kosztował 14,90 zł.

W skład pakietu Darmowy HD wchodzą Polsat HD, TVN HD, TVP 1 HD, TVP 2 HD oraz ich kopie w standardowej rozdzielczości. Kolejnym kanałem w wysokiej rozdzielczości jest kanał TVP HD, który być może w niedalekiej przyszłości ulegnie transformacji na TVP 3D. Poza tym, nabywcy dekoderów otrzymują dostęp do TVN7, TVP INFO, TV4, TV6 oraz kanałów FTA z satelity Hotbird.

Ta oferta wydaje się atrakcyjna, szczególnie dla osób posiadających telewizor potrafiący wyświetlać obraz w rozdzielczości HD, a nie posiadający wbudowanego tunera DVB-T z MPEG-4. W stosunku do cyfrowej telewizji naziemnej otrzymują trzy dodatkowe kanały w wysokiej rozdzielczości. To także dobre rozwiązanie dla osób, które mają utrudniony dostęp do cyfrowej telewizji naziemnej, ze względu na niedostępność sygnału.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w dekoderach Mini HD 2000 dostępny jest serwis Ipla. To sprawia, że telewizor chociaż trochę bardziej staje się Smart TV. Cyfrowy Polsat natomiast powiększa swoje szanse na zwiększoną oglądalność kanałów Polsatu oraz programów w Ipli, jak również dodatkowo płatnych materiałów z tego serwisu VOD.

Cyfrowy Polsat zagrywa bardzo dobrze, szczególnie że konkurencja również nie śpi. Cyfra+ także wprowadziła w ostatnim czasie bardzo atrakcyjną cenowo ofertę, pozwalającą rywalizować z płatnymi pakietami Cyfrowego Polsatu. Pamiętajmy jednak, że prawdziwy okres atrakcyjnych ofert w platformach satelitarnych czeka nas dopiero w czwartym bożonarodzeniowym kwartale.

Dołącz do dyskusji