Aplikacja, aplikacji nie równa. Androidowa wersja Socialcam daleko w tyle za iPhone’em

02.06.2012
Aplikacja, aplikacji nie równa. Androidowa wersja Socialcam daleko w tyle za iPhone’em

Aplikacja, aplikacji nie równa. Androidowa wersja Socialcam daleko w tyle za iPhone’em

Mimo że Google Plus nie zawładnęło jeszcze światem, a Facebookowi nie idzie najlepiej na giełdzie, to nie da się ukryć, że serwisy społecznościowe to hity internetu. Nawet najwięksi przeciwnicy Fejsa czy Twittera korzystają z portali takich jak YouTube, gdzie chętnie oglądają, komentują i udostępniają niezliczoną liczbę filmów. Twórcy popularnego portalu Justin.tv – który pozwala na udostępnianie streamingu wideo – stworzyli świetną aplikację Socialcam, która pozwala na dzielenie się ze znajomymi własnymi filmikami.

Oczywiście samo udostępnianie treści wideo nie jest niczym nowym i nawet oficjalna aplikacja YouTube pozwala na dzielenie się filmami prosto z naszego smartfona. Jednak po sukcesie fotograficznej aplikacji Instagram, deweloperzy z Justin.tv przystąpili do tworzenia programu pozwalającego na podrasowanie ruchomego obrazu za pomocą kilku ciekawych filtrów i dodatkowych efektów.

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja oferuje integrację praktycznie z wszystkimi popularnymi sieciami społecznościowymi oraz publikację nagrań na stronie Socialcam.com. Naszymi filmami łatwo podzielimy się z użytkownikami Twittera, Facebooka, Tumblra. Istnieje również możliwość wrzucenia nagrania prosto do Dropboksa, a za jego pośrednictwem możemy posłać wideo do najdalszych zakątków świata.

Program Socialcam jest dostępny zarówno na urządzenia działające na systemie iOS jak i Android. Początkowo testowałem go na iPodzie Touch i byłem oczarowany efektami filtrów oraz łatwością dzielenia się nagranymi filmami. Interfejs aplikacji jest bardzo przyjemny oraz intuicyjny. Dlatego postanowiłem mieć program Socialcam zawsze przy sobie i zainstalowałem appkę na moim Samsungu Galaxy S II oraz na HTC One V – który obecnie intensywni testuję (spodziewajcie się recenzji w przyszłym tygodniu).

Uruchamiam program na Androidzie i… WTF? Socialcam wygląda zupełnie inaczej, działa bardzo wolno i niestabilnie, a do tego pozwala tylko na kręcenie zwykłych filmów. Gdzie się podziały wszystkie filtry i dodatki do podrasowania naszych wideo nagrań? Nie mam pojęcia. Pomyślałem, że aplikacja nie jest dostosowana jeszcze do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, więc postanowiłem przetestować ją na telefonie HTC Wildfire S z Gingerbread 2.3.3. Program się uruchomił, ale nie można było się zalogować, bo animacja ładowania trwała bez końca. Restart smartfonu i reinstalacja aplikacji również nie pomogły. Nie działa i już.

Niestety ze smutkiem stwierdzam robocikowa wersja aplikacji Socialcam to totalna klapa i niedoróbka. Zastanawia mnie tylko dlaczego twórcy postanowili udostępnić w sklepie Google Play program, który nie oferuje nic nowego. Androidowy Socialcam pozwala tylko na nagrywanie i udostępnianie filmów w sieciach społecznościowych, czyli dubluje funkcje, które były dostępne od zawsze w tym systemie operacyjnym.

Jeżeli posiadacie urządzenia z iOS koniecznie sprawdźcie Socialcam. Aplikacja pozwala łatwe filmowanie, obróbkę oraz udostępnianie filmów na najpopularniejszych portalach społecznościowych. Jeżeli używacie smartfonów z Androidem, to nie traćcie czasu na ten program. Do momentu gdy deweloprzy nie rozbudują oferowanych funkcji i nie popracują nad stabilnością Socialcam może służyć tylko jako program do przeglądania filmów wrzucanych przez naszych znajomych.

Dołącz do dyskusji