Zobacz jak to jest ‘używać Google’

05.05.2012
Zobacz jak to jest ‘używać Google’

Zobacz jak to jest ‘używać Google’

Nie jest łatwo tworzyć dobre reklamy usług sieciowych – w końcu to coś wirtualnego, coś, co jest dostępne jedynie z poziomu urządzeń komputerowych. Trudno w takich kreacjach grać emocjami, bo nie ma tu aspektu materialnego – nie możemy reklamowanego produktu dotknąć, posmakować, czy powąchać. Szczególnie usługi w tzw. technologicznej chmurze wydają się trudne do prostej i jednocześnie oryginalnej komunikacji reklamowej – w końcu ‘miejsce w internecie na nasze pliki’ to raczej technicznie-nudny koncept. A jednak Google’owi się udaje.

Lubię większość reklam Google’a, bo są one prawie zawsze do bólu proste, zarówno w sferze technicznej – pokazują dokładnie to, co jest reklamowane, bez beauty shotów, ani tzw. legendaryzacji produktu/usługi, jak i marketingowej – usługi sieciowe są po prostu pokazywane jako usługi sieciowe. Jednocześnie są to zazwyczaj bardzo przyjemne, radosne i ciekawe spoty.

Nie inaczej jest z najnowszą kampanią Google’a, którą odpalono po debiucie Google Drive. Google nie reklamuje jednak tylko tej nowości, lecz cały ekosystem usług w chmurze, zachęcając tym samym do korzystania z nich.

Na stronie http://www.google.com/campaigns/gonegoogle/ przygotowano jak zwykle spektakularną prezentację w formacie HTML5 pokazującą najważniejsze usługi Google’a potrzebne do codziennej pracy.

Proste do bólu, ale jakże przekonujące.

przemekspider

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji