Xbox 360 jako Smart TV? Bardzo dobrze, tylko trochę za późno

11.05.2012
Xbox 360 jako Smart TV? Bardzo dobrze, tylko trochę za późno

Xbox 360 jako Smart TV? Bardzo dobrze, tylko trochę za późno

Wczoraj pisałem o tym, że Xbox 360 staje się coraz gorszym sprzętem do grania. Okazuje się jednak, że być może już niebawem będzie świetnym urządzeniem multimedialnym, bardzo dobrym konkurentem Smart TV.

Serwis The Verge donosi, że Microsoft testuje zmodyfikowaną wersję przeglądarki Internet Explorer na Xboksi 360.  Informację tą przekazały redakcji anonimowe źródła. Co prawda już teraz Xbox 360 jest wyposażony w wyszukiwarkę bing, jednak jej funkcjonalność jest bardzo ograniczona. Może ona wyszukiwać tylko  materiały znajdujące się w urządzeniu. Przeglądarkę internetową już od dawna ma Playstation 3. Jednak muszę przyznać, że jej działanie pozostawia wiele do życzenia. Sam natknąłem się na wiele jej problemów i używałem jej tak rzadko, jak tylko to możliwe.

Najbardziej rewolucyjny jest to jednak fakt wykorzystania Kinecta do przeglądania Internetu. Przeglądarką będziemy mogli sterować za pomocą gestów oraz głosu. Jak na razie, tylko Samsung posiada takie rozwiązanie. Możemy je znaleźć w najnowszych telewizorach Smart TV serii 8000. Jak widać, Microsoft uznał to rozwiązane za godne uwagi i postanowił je skopiować. Jest to, moim zdaniem, bardzo dobre rozwiązanie. Szkoda tylko, że wprowadzone tak późno. Microsoft powinien wprowadzić tą funkcjonalność razem z Kinectem. W ten sposób stworzyłby rozwiązanie rewolucyjne, które jeszcze chętniej namówiłoby “kanapowców” do kupna konsoli. Jestem pewien, że oszołomiłaby ich możliwość sterowania dłonią niczym myszą oraz wybieranie haseł za pomocą głosu. Teraz tak się nie stanie. Coraz więcej telewizorów ma funkcjonalność Smart TV i sądzę, że większość osób albo już posiada takie urządzenia, albo będzie wolała wymienić swój telewizor, niż dokupować konsolę do gier. Jedyną nadzieją Microsoftu jest mądre zintegrowanie tego rozwiązania z Windows Phone 8 oraz Windows 8. Skoro wszyscy używają systemu Microsoftu, trzeba im pokazać, o ile ich życie będzie łatwiejsze, gdy kupią inne tej firmy. Apple doskonale pokazuje, że ta strategia ma rację bytu.

Niestety nie znamy wprowadzenia przeglądarki Internet Explorer do Xboksa 360. Jesteśmy jednak niemal pewni, że funkcjonalność ta nie będzie w Polsce działać, jak prawie wszystko związane z Xboksem.

Dołącz do dyskusji