Wyciekła specyfikacja Google Nexus Tablet. Będzie miał Tegrę i nowego Androida!

30.05.2012
Wyciekła specyfikacja Google Nexus Tablet. Będzie miał Tegrę i nowego Androida!

Wyciekła specyfikacja Google Nexus Tablet. Będzie miał Tegrę i nowego Androida!

Google Nexus tablet to jeden z najbardziej oczekiwanych produktów tego roku. Co prawda jego planowana specyfikacja przewijała się w mediach od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz wygląda na to, że mamy jej potwierdzenie. Najbardziej zaskakującym elementem jest system operacyjny.

Tablet Google będzie kompaktowym urządzeniem. Gigant rynku wyszukiwarek i mobilnych systemów uznał, że tablety z 10-calowym ekranem są za duże, w swoim urządzeniu zastosował więc 7-calowy wyświetlacz o dosyć dużej rozdzielczości, która wynosi 1280×768 pikseli.

Tak jak podejrzewaliśmy, sercem urządzenia będzie czterordzeniowa Tegra 3 autorstwa Nvidii. Układ ma być taktowany zegarem 1.3 GHz. Dzięki wysokiej wydajności będzie on w stanie poradzić sobie nawet z najcięższymi zadaniami, takimi jak obsługa skomplikowanych gier. Procesor ten cechuje się też bardzo dużą energooszczędnością. Wszystko dzięki zastosowaniu piątego, nisko taktowanego rdzenia, który jest używany do mało wymagających zadań, czyli przez niemal cały czas korzystania z urządzenia. Mówimy tu o aktywnościach takich jak przeglądanie zasobów Internetu lub korzystanie z komunikatora.

Najbardziej zaskoczyło nas jednak preinstalowane na nim oprogramowanie.  Ma to być Android 4.1. Skoro jest to wersja nowsza od Ice Cream Sandwich, to prawdopodobnie będzie to Jelly Bean. Zastanawia jednak fakt, czymu nie użyto tutaj numerka 5.0. Czyżby Google uważało, że nowa wersja jest za mało rewolucyjna, by zasłużyć na pełną cyfrę?

Wobec takiej specyfikacji najciekawsze pozostaje to, czy uda się Google utrzymać cenę 200 dol. Jeśli tak, sam kupię ten sprzęt. Obecnie najbardziej zaawansowane smartfony kosztują nawet 3000 zł. Wolałbym mieć jednak tani tablet o niewiele większym ekranie oraz mocny i tani telefon, który miałby możliwość udostępniania WiFi.

Idealni do tej roli kandydaci to Nokia E51 lub nowsza E52.

Źródło: Engadget

Dołącz do dyskusji