Okiełznaj otchłań sklepu Google Play z aplikacją AppAware

30.05.2012
Okiełznaj otchłań sklepu Google Play z aplikacją AppAware

Okiełznaj otchłań sklepu Google Play z aplikacją AppAware

Przekopywanie się przez setki tysięcy aplikacji w poszukiwaniu najlepszego notatnika czy programu do monitorowania treningów na siłowni to bez wątpienia niełatwe zadanie. Jakość wyników prezentowanych przez statystyki popularności i trendów w Google Play oraz spora stagnacja w dziale nowych i proponowanych tytułów również pozostawiają wiele do życzenia. Jednak od pewnego czasu świetne narzędzie pozwala zapanować nad chaosem w sklepie Google’a.

AppAware to między innymi androidowa aplikacja, która umożliwia przeglądanie i współtworzenie rankingów mobilnych gier i programów. Łatwo zalogujemy się do niej za pośrednictwem konta z Facebooka, Twittera lub Google. Na tym jednak nie koniec społecznościowych funkcji. Program pozwala na tworzenie własnej listy przyjaciół z którymi chcemy współdzielić dane o instalowanych i używanych przez nas programach i grach. Dzięki tej opcji będziemy zawsze na bieżąco i nie przegapimy gier w które aktualnie grają znajomi oraz wybierzemy komunikator z którego korzysta najwięcej osób.

W uporządkowanych kategoriach tematycznych możemy bez problemów przeszukiwać popularne appki. Program oferuje również wiele zaawansowanych filtrów, dzięki którym sprawdzimy np. jakie tytuły są aktualnie popularne w naszym kraju. Najciekawsze pozycje możemy polubić, co pomoże w promowaniu danego programu lub gry i ułatwi innym użytkownikom podjecie decyzji o zakupie i przetestowaniu. Oczywiście tak jak w Google Play znajdziemy system komentarzy pod każdym z tytułów. Tutaj nie ma rewolucji, ale jako ciekawostkę mogę zdradzić, że kultura i poziom wypowiedzi są znacznie wyższe.

AppAware to nie tylko mobilna aplikacja, ale również platforma społecznościowa, która pomaga w wyborze najlepszego programu do zadań jakie przed nim stawiamy. Ta część projektu poświęcona jest nie tylko urządzeniom z Androidem, ale również iPhone’owi i iPadowi. To, co wyróżnia AppAware, to udostępniona platforma Questions&Apps, która ułatwia poszukiwanie konkretnej aplikacji.

Przykład. Szukamy najlepszego programu do rysowania lub edycji grafiki. Wystarczy zapytać społeczność o to co polecają i poczekać na odzew. Dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom Q&Apps w odpowiedziach znajdziemy najpopularniejsze typy, komentarze z opiniami i szybkie linki do polecanych programów.

AppAware to rozbudowany projekt, który łączy ze sobą genialną aplikację mobilną i siłę społeczności użytkowników poszczególnych platform. Aby poznać możliwości tego programu warto zaprosić kilku znajomych i wspólnie odkrywać świat androidowego oprogramowania. Na dobry początek możecie mnie zaprosić (login: newwalk), a zobaczycie z jakich aplikacji korzystam na co dzień, będziecie mogli zaproponować mi dobre tytuły, które warto przetestować i opisać na Spider’s Web. Do zobaczenia w AppAware!

Dołącz do dyskusji