HTC pracuje nad telefonem jutra, a Polscy studenci im pomagają

31.05.2012
HTC pracuje nad telefonem jutra, a Polscy studenci im pomagają

HTC pracuje nad telefonem jutra, a Polscy studenci im pomagają

W branży telekomunikacyjnej trwa wielki wyścig na liczbę rdzeni, cali i gigabajtów. Producenci prześcigają się we wprowadzaniu nowych technologii do swoich smartfonów. Ciągła rywalizacja sprawia, że konsumenci otrzymują coraz mocniejsze i potężniejsze urządzenia. Jednak nie każdy posiadacz smartfona potrzebuje czterech rdzeni. Spora grupa klientów zwraca uwagę na możliwości, funkcjonalność oraz przydatność urządzenia. HTC nie chce zostać w tyle i szuka rozwiązań, które znajdą się w telefonach jutra.

Od pewnego czasu możemy zauważyć ciekawą prawidłowość. Mianowicie producenci prezentujący swoje nowe produkty, oprócz recytowania parametrów specyfikacji technicznej, wskazują potencjalnym klientom praktyczną możliwość wykorzystania dobrodziejstw rozwoju technologicznego. Dla przykładu Apple, HTC i Samsung nie biorą już tak zawziętego udziału w wojnie na ilość megapikseli, ale zwracają uwagę na szybkość wykonywania zdjęć czy łatwość wykonania serii fotografii.

HTC przygotowało konkurs The Tommorow Talks, do którego zaprosiło 15 zespołów studentów z wybranych uczelni na całym świecie. Drużyny przygotowały innowacyjne propozycje na nowe funkcje i rozwiązania jakie ich zdaniem powinny znaleźć się w smartfonach przyszłości. Jednym z najciekawszych projektów jakie zgłoszono jest wykorzystanie telefonu jako mobilnego centrum do zarządzania wszystkimi elektronicznymi urządzeniami w domu. Na uwagę zasługuje również pomysł zastosowania ukrytego w pasku zegarka chipa NFC jako elementu niezbędnego do uzyskania dostępu do poufnych danych przechowywanych w smartfonie.

Mamy bardzo silną reprezentację z Polski, co ogromnie nas cieszy.Udział w konkursie wzięli studenci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Wrocławskiej. W sumie przygotowali prawie 100 kreatywnych i niezwykle ciekawych filmików. Trzymamy kciuki, aby to jeden z polskich zespołów miał szansę na realizację swojego pomysłu

– mówi Agata Cichowicz, Marketing Manager HTC.

Drużyny walczą aktualnie o wielki finał w Innsbrucku. W konkursie bierze udział ponad 200 filmów przedstawiających nowe pomysły na wykorzystanie smartofona w życiu codziennym. Studenci rywalizują o udział w pięciodniowych warsztatach ze specjalistami z branży technologicznej. Konsultacje z mentorami mogą pomóc w rozwinięciu i wdrożeniu zwycięskiego projektu. Jeżeli trzymacie kciuki za polskich studentów i chcecie śledzić ich poczynania to pamiętajcie, ze finał będzie transmitowany na żywo w internecie już 29 czerwca. Polacy walczą o główną nagrodę, którą SĄ 10-dniowe wakacje w wybranym przez zwycięzców miejsca na świecie.

Do 5 czerwca na stronie www.thetomorrowtalks.com oraz www.facebook.com/thetomorrowtalks można komentować i lajkować poszczególne projekty. Wszystkie akcje w sieciach społecznościowych dotyczące poszczególnych propozycji wpłyną pozytywnie na pozycję rywalizujących drużyn w specjalnie zaprojektowanym rankingu zgłoszeń. Dodatkowo, co tydzień każda osoba, która aktywnie bierze udział w poszukiwaniach najlepszych pomysłów ma szansę na wygranie dwóch telefonów HTC i nagrody głównej, czyli opłacenia przez HTC całorocznego czynszu za mieszkanie!

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement