Hangouts On Air dla wszystkich, czyli spędź z Google’em jeszcze więcej czasu

07.05.2012
Hangouts On Air dla wszystkich, czyli spędź z Google’em jeszcze więcej czasu

Hangouts On Air dla wszystkich, czyli spędź z Google’em jeszcze więcej czasu

Hangouty, czyli Spotkania na Google+ to jedna z ciekawszych funkcji tego serwisu społecznościowego. Pozwala na wideoczat z 10 osobami jednocześnie przez przeglądarkę lub telefon. O zaletach Hangoutów pisałam już kilka razy, a dziś Google robi miłą niespodziankę – umożliwia tworzenie Hangout On Air, czyli Spotkań, które może oglądać każdy na Google+, kanale YouTube czy na dowolnej stronie, na której organizator Hangoutu zechce go umieścić. Niby nie jest to rewolucyjna zmiana, bo dostęp do Hangout On Air od jakiegoś czasu miały wybrane osoby, ale Google jednym prostym ruchem załatwia kilka sobie kilka interesów.

By zacząć nadawać publicznie wystarczy otworzyć Spotkania, zaznaczyć odpowiednią opcję i zaakceptować regulamin. Na razie (przynajmniej na moim koncie) On Air nie jest jeszcze dostępny, ale gdy tylko się pojawi przetestujemy go i opiszemy wrażenia.

Hangout On Air nagrywany jest na żywo i po zakończeniu automatycznie wrzucany do oglądania na YouTube i jako post na Google+. Całość wymyślona jest bardzo zręcznie, a dotychczasowe Hangouty pokazały, że przy odpowiednim wykorzystaniu mają ogromny potencjał – organizowano już między innymi spotkanie z Dalaj Lamą, koncerty na żywo, wywiady z gwiazdami etc. Teraz”szarzy” użytkownicy dostają możliwość łatwego strumieniowania wideo na szeroką skalę.

A co Google może na tym ugrać? Bardzo dużo. Po pierwsze zaangażowanie w Hangouty. Po drugie mnóstwo treści na YouTube, tworzonych na żywo. Już pojawiły się wartościowe cykle programów, które oglądają tysiące osób, i to nie tylko te profesjonalne, ale też robione przez amatorów. Machina marketingowa Google’a zaangażowała wiele rozpoznawalnych w internecie i nie tylko twarzy.

Wyobrażam sobie taką sytuację: przykładowo Spider’s Web chce rozwijać się w nowoczesną stronę wideo na żywo. Gdzie organizujemy streaming, który łatwo obejrzeć czy skomentować? Przecież nie na serwisach trzecich, tylko na YouTube przez Google+, bo tak najłatwiej najszybciej, a miliony osób ma tam już konta…

I to właśnie będzie największa siła Hangout On Air. Wpisuje się też zresztą w ogólne plany zrobienia z Google+ agregatora i centrum wszystkich innych usług. Aby podejrzeć właśnie odbywające się Spotkania można odwiedzić stronę Hangoutów i oglądać. Oglądać, oglądać, uczestniczyć i spędzać w witrynach Google’a jeszcze więcej czasu.

Dołącz do dyskusji

Advertisement