Robienie zakupów siedząc wygodnie na kanapie? To możliwe dzięki Smart TV

24.04.2012
Robienie zakupów siedząc wygodnie na kanapie? To możliwe dzięki Smart TV

Robienie zakupów siedząc wygodnie na kanapie? To możliwe dzięki Smart TV

Smart TV to nie tylko szeroka gama serwisów VOD – to podobnie jak w przypadku smartfonów dostęp do różnego rodzaju aplikacji. O tych aplikacjach niewiele się jeszcze mówi, ponieważ niestety na razie jest ich stosunkowo mało, a jeśli już są, to jakość wykonania nie jest satysfakcjonująca. Czy jednak wyobrażaliście sobie zakupy za pomocą pilota siedząc wygodnie na kanapie? Spider’s Web udowadnia, że można.

Oczywiście dziś większość z nas, jeśli już posiada telewizor, to wieczorem siadając do przy nim z rodziną raczej nie skupia na nim całej swojej uwagi. Jest to ważny element dużego pokoju, jednak w tym samym czasie często surfujemy po sieci na tablecie, czy laptopie. Producenci telewizorów i różnego rodzajów urządzeń peryferyjnych, jak odtwarzacze blu-ray, dekodery telewizyjne, czy odtwarzacze multimedialne starają się pokazać, że za ich sprawą można robić równie dużo, a może nawet jeszcze więcej niż na tablecie czy smartfonie.

Wśród aplikacji na platformach Smart TV możemy odnaleźć dostęp do serwisu Allegro. Przeglądanie i zakupy na tej największej platformie zakupowej w kraju jest możliwe na przykład w urządzeniach z Smart TV od LG oraz w nPortalu dostępnym z poziomu dekoderów telewizji n. Obie wersje serwisu zdecydowanie różnią się od siebie, tak samo jak różnią się od tradycyjnej internetowej wersji Allegro lub nawet aplikacji dostępnych na urządzenia mobilne. W przypadku portalu telewizji N, usługa działa pod szyldem Onet Allegro.

Czy korzystanie z takiego rozwiązania jest wygodne? To zależy co chcemy kupić, czy obejrzeć. W przypadku telewizorów LG przeglądanie zdecydowanie ułatwia pilot Magic Remote reagujący na ruchy niczym komputerowa myszka, tyle że w powietrzu. W wersji dla Nki musimy radzić sobie z obsługą pilota i dość małymi czcionkami. Wewnętrzny pojedynek zdecydowanie wygrywa więc wersja pod telewizory LG – jest zdecydowanie czytelniejsza, choć jednocześnie musimy się sporo namęczyć by zobaczyć dużą liczbę wyników naraz. Bez problemu jednak przeglądniemy oferty siedząc nawet daleko od telewizora. W przypadku Onet Allegro na nPortalu musimy trochę wytężyć wzrok.

Wszędzie dostępna jest opcja wyszukiwania, przeglądania po kategoriach, a nawet dostępu do zaawansowanych parametrów. Możemy również uzyskać dostęp do naszego konta i przeglądać oferty, które obserwujemy bądź też takie, w których bierzemy udział w licytacji. Dla fanów platformy to może być bardzo interesująca alternatywa. To także ciekawe rozwiązanie dla osób chcących wygodnie przeglądać oferty z danej kategorii siedząc na kanapie.

To co ważne w aplikacji Allegro, to pokazanie, że można robić zakupy za pośrednictwem telewizora. Nie jest to raczej zbyt popularna forma i nie należy też do najwygodniejszych. Jednak w przyszłości takie rozwiązanie jak zakupy z poziomu telewizora mogą okazać się kolejnym przełomem w e-commerce i nie mówimy tutaj tylko o nowoczesnych telezakupach.

Dołącz do dyskusji

Advertisement