Wielkie zainteresowanie warsztatami dla deweloperów Windows Phone, więc Nokia organizuje kolejne

20.03.2012
Wielkie zainteresowanie warsztatami dla deweloperów Windows Phone, więc Nokia organizuje kolejne

Wielkie zainteresowanie warsztatami dla deweloperów Windows Phone, więc Nokia organizuje kolejne

Pod koniec zeszłego roku, między innymi na łamach Spider’s Web ogłaszaliśmy darmowe warsztaty dla deweloperów Windows Phone organizowanych przez partnera naszego serwisu, firmę Nokia. Warsztaty odbyły się 20 stycznia w Warszawie i – jak się okazało – cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że Nokia zdecydowała się na dodatkową turę kolejnych warsztatów dla zainteresowanych platformą Windows Phone twórców aplikacji mobilnych.

Kolejne spotkania warsztatowe odbędą się w kwietniu i maju w największych miastach Polski: 16 kwietnia w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim (w Auditorium Maximum), 23 kwietnia we Wrocławiu na Politechnice Wrocławskiej (w Sali Kongresowej) oraz 11 maja w Gdańsku w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Pierwsze warsztaty Windows Phone w Warszawie, które odbyły się w styczniu, pokazały nam, jak duże jest zainteresowanie szkoleniami z tworzenia aplikacji na tę platformę. Budowanie kompetencji polskich programistów jest dla nas szczególnie ważne, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kolejnych spotkań z deweloperami we współpracy z firmą Microsoft i uczelniami wyższymi

– mówi Dariusz Zalewski, Central and East Europe, Ecosystem and Developers Experiences Head.

Podczas warsztatów omawiane są, między innymi, najważniejsze aspekty budowania aplikacji dla Widnows Phone 7.5. Developerzy dowiedzą się jak najlepiej zaprojektować interfejs użytkownika (UX), tak, aby ich aplikacja spotkała się z jak największym zainteresowaniem wśród użytkowników smartfonów. Co więcej podczas spotkania zostaną omówione sposoby monetyzacji i publikacji aplikacji w Windows Phone Marketplace. Warsztaty są bezpłatne i prowadzone w języku polskim.

Więcej informacji na temat projektu, formularz rejestracyjny oraz agendę można znaleźć pod adresem: Lumia.pl/developers.

Wpis został przygotowany we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

Dołącz do dyskusji