Samsung aktualizuje Galaxy Note’a, urządzenie, dla którego wciąż nie ma konkurencji

19.03.2012
Samsung aktualizuje Galaxy Note’a, urządzenie, dla którego wciąż nie ma konkurencji

Samsung aktualizuje Galaxy Note’a, urządzenie, dla którego wciąż nie ma konkurencji

Samsung Galaxy Note to smartfono-tablet, który od samego początku wzbudza spore emocje. W grudniu Samsung poinformował, że sprzedano milion sztuk tego urządzenia, a było to jeszcze przed wprowadzeniem go na rynek Stanów Zjednoczonych, gdzie zbiera bardzo dobre recenzje. Jak wiadomo Amerykanie lubią wszystko, co duże;) Jednak to, co stanowi o wyjątkowości Note’a do duży ekran o przekątnej 5,3 cala i obsługa specjalnym rysikiem z mnóstwem dodatkowych funkcji.

Interfejs Galaxy Note’a różni się od pozostałych smartfonów z serii Galaxy tym, że jest dostosowany do obsługi rysikiem. Samsung jednak postanowił zaktualizować go i dodać kilka usprawnień, które mają sprawić, że stanie się bardziej intuicyjny. Zmieniono ekran blokady, który pokazuje, co zrobić z kłódką i ma ułatwić odblokowywanie, zmieniono format wyświetlania daty w kalendarzu, do przeglądarki dodano ustawienia jasności ekranu i możliwość ustawienia widżetu latarki na pulpicie, usprawniono tez obsługę urządzenia dla osób chcących robić to jedną dłonią.

Takie zmiany to niby nic wielkiego, jednak Samsung pokazuje, że zależy mu na komforcie użytkowania Note’a. To po aktualizacji Samsunga Galaxy S II druga w ciągu tygodnia ważna aktualizacja oprogramowania, a zapowiadane są kolejne, dla innych urządzeń.

Note z pewnością jest nie tylko ciekawostką wśród urządzeń, ale też smartfono-tabletem, który przeciera szlaki i na którym zaczynają wzorować się inni producenci. Na przykład LG, który swoim Vu próbuje uderzyć w tę samą, co Note niszę. Tylko skoro Note wykreował tę niszę, to czy ktoś ma jeszcze szanse w niej zaistnieć?

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji