Nowa piękna wersja mobilna Spider’s Web już działa!

20.03.2012
Nowa piękna wersja mobilna Spider’s Web już działa!

Nowa piękna wersja mobilna Spider’s Web już działa!

Wielu Czytelników skarżyło mi się ostatnio w mailach oraz na Twitterze na niedziałającą mobilną wersję Spider’s Web. To dlatego, że pracowaliśmy nad zupełnie nową wersją naszego bloga na telefony komórkowe. No i po kilku przygodach już taką nową wersję mobilną mamy! Odpalajcie więc swoje iPhone’y, Androidy, Windows Phone’y i BlackBerry, i wpisujcie w mobilne przeglądarki adres: www.spidersweb.pl. Nowy mobilny Spider’s Web już tam na Was czeka.

Spider's Web mobilnie na iPhonie

Zamysł był taki, aby zamiast standardowego pluginu Wp-touch, który odzierał stronę ze swojego unikalnego charakteru wersja mobilna była maksymalnie zbliżona wyglądem do wersji desktopowej serwisu, ale jednocześnie znacznie lżejsza, aby nie narażać na szwank mobilnych abonamentów naszych Czytelników. Tak więc, w nowej wersji mobilnej Spider’s Web zachowaliśmy charakter naszego layoutu, ale pozbyliśmy się zdecydowanej większości upiększaczy, pluginów i skryptów. Jest lekko i – taką mam nadzieję – przyjemnie.

Spider's Web mobilnie na Androidzie

Pewnie kilka błędów się jeszcze znajdzie, bo nie jest łatwo dostosować wygląd serwisu do bardzo zróżnicowanych rozdzielczości ekranów we współczesnych smartfonach, ale chyba na dwóch najbardziej popularnych mobilnych platformach, z których nas odwiedzacie, czyli iOS oraz Android wszystko powinno być cacy. Sprawdźcie!

Dołącz do dyskusji