Konkurs Firefox Flicks rozpoczęty – olbrzymia szansa dla młodych filmowców z całego świata

09.03.2012
Konkurs Firefox Flicks rozpoczęty – olbrzymia szansa dla młodych filmowców z całego świata

Konkurs Firefox Flicks rozpoczęty – olbrzymia szansa dla młodych filmowców z całego świata

Mimo że z Firefoxa nie korzystam na bieżąco już od kilku lat, to muszę z pełnym przekonaniem przyznać, że liczba ciekawych projektów, jakie prowadzi fundacja Mozilla, odpowiadająca za rozwój przeglądarki budzi olbrzymi szacunek. Teraz organizacja non-profit oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie konkursu Firefox Flicks.

Konkurs Firefox Flicks ma zachęcić ambitnych filmowców, animatorów oraz wszystkie kreatywne osoby z całego świata do stworzenia i zaprezentowania krótkiego filmu, który pomoże szerzyć wiedzę o ważnych kwestiach, wpływających na nasze “wirtualne życie”, takich jak prywatność, czy bezpieczeństwo w Internecie, a przy tym pokaże w jaki sposób Firefox i Mozilla odpowiadają na pojawiające się wyzwania.

Temat przewodni konkursu ciekawy, zasady proste i z reguły skuteczne, czego dowodem jest popularność tego rodzaju zabaw. Ale to nic w porównaniu z tym, kto będzie oceniał nadesłane przez użytkowników filmy. W skład sędziowski konkursu organizatorom udało się dooptować takie osobistości jak: Edward Norton, Shauna Robertson, Couper Samuelson, Jeff Silver i Ben Silverman. Jeżeli te nazwiska niewiele wam mówią, to prawdopodobnie powinniście się wstydzić, jeżeli uważacie się za miłośników X muzy. Jeżeli natomiast fanami nie jesteście, to podpowiem, że Edward Norton jako aktor już dwukrotnie był nominowany do Oscara, a np. taki Jeff Silver był producentem między innymi takich filmów jak 300 i Dzień próby z Denzelem Washingtonem w roli głównej.

Dlaczego o tym wspominam? Bo historia pokazała już niejednokrotnie, że idąc drogą “american dream” młodzi twórcy, często amatorzy stają przed życiową szansą na osiągnięcie piorunującego sukcesu w Hollywood. Każdy kto chce wziąć udział w konkursie musi mieć na uwadze, że dzięki niemu nie musi otwierać drzwi do domu światowego przemysłu filmowego zamkniętego na cztery spusty. Może wejść do niego oknem otwartym przez Firefoxa. Historia zna dziesiątki przypadków, młodych twórców, czy też ambitnych zespołów, które nie mogąc dotrzeć do odpowiednich osób na odpowiednich stanowiskach brały udział w konkursach, które otwierały im drogę do wielkiej kariery.

Do konkursu mogą się zgłosić zarówno twórcy indywidualni jak i zespoły. Dzięki skali jaką może osiągnąć akcja promocyjna konkursu mogą pokazać swoje umiejętności nie tylko osobom, które rządzą branża filmową, ale też milionom ludzi na całym świecie.

Nagrodą główną w konkursie jest 10 000 dolarów. Dodatkowo organizatorzy zapewniają uczestnikom nagrody w kilku poszczególnych kategoriach. W każdym z regionów, biorących udział w konkursie (np. Europa, Azja, Ameryka Pn.) zostanie wyłonionych czterech zwycięzców w różnych kategoriach (najlepszy 30-sekundowy spot, najlepsza animacja, najlepsza reklama społeczna, najlepsze zastosowanie nowych otwartych technologii), z których każdy otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 dolarów. Każdy zdobywca drugiego miejsca otrzyma 1 000 dolarów. Dodatkowo pierwsze tysiąc zgłoszeń zostanie nagrodzonych specjalnym pakietem upominkowym Firefox Flicks, zawierającym koszulki, naklejki, długopisy, notatniki i nie tylko.

Zgłoszenia przyjmowane są do pierwszego maja 2012. Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów dotyczących konkursu, odwiedź stronę: firefoxflicks.org.

Dołącz do dyskusji