Startup Studia przy Uniwersytecie Łódzkim – nie tylko nauka, lecz również szansa na duże pieniądze

27.03.2012
Startup Studia przy Uniwersytecie Łódzkim – nie tylko nauka, lecz również szansa na duże pieniądze

Startup Studia przy Uniwersytecie Łódzkim – nie tylko nauka, lecz również szansa na duże pieniądze

Inicjatywa Uniwerystetu Łódzkiego i grupy zapaleńców będzie miała swoją premierę już za kilka dni. Jeżeli jeszcze nie zapisaliście się na studia, a chcielibyście w znaczny sposób pogłębić swoją wiedzę z zakresu projektowania, programowania i tworzenia aplikacji internetowych, to macie na to ostatnią szansę. Rekrutacja pierwotnie mająca trwać do 9 marca, została przedłużona i jeszcze przez kilka dni możecie zapisać się na studia dla młodych przedsiębiorców.

“Zebraliśmy ciekawą grupę chętnych i nie możemy się doczekać realizacji pomysłów naszych studentów. Chcemy pokazać jak wdrożyć własny startup, na rzeczywistym opracowywanym przez studentów przykładzie. Chcemy nauczyć jak krok po kroku przygotować własny komercyjny projekt od strony informatycznej na przykładzie wybranych ,,techologii” dzieląc się naszymi doświadczeniami zdobytych podczas opracowywania własnych projektów.” – mówi Michał Zwoliński, współtwórca projektu, z którym rozmawiałem kilka tygodni temu jak doszło do stworzenia projektu.

“Naszym atutem jest również to, że dodatkowo zapewniamy nadzór merytoryczny na aspektami biznesowymi dzięki współpracy z Fundacją UŁ “Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii”. Zainteresowani uczestnicy będą mieli możliwość w trakcie studiów konsultowania pomysłów z menedżerami funduszu zalążkowego Fundacji UŁ “Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii” oraz uzyskania kapitału na wdrożenie pomysłów ok. 850 000 zł na projekt (lub do ok. 3 mln zł, w zależności od faktycznych potrzeb inwestycyjnych).” – dodaje.

Każdy kto zapisze się na studia będzie mógł liczyć na to, że przedstawiony obecnie program będzie elastyczny na tyle, na ile wymagać będą tego studenci. Jeśli zaistnieje potrzeba, by programy wykładanych przedmiotów mogą zostać dostosowane do preferencji studentów to tak się właśnie stanie. I tak, jedni będą mogli uczyć się tego jak tworzyć aplikacje na iOS, inni na Androida. Każda z grup studentów będzie posiadać swojego opiekuna, który w razie konieczności będzie służył pomocą również poza godzinami zajęć.

Przedmioty z jakich możemy wybierać to:

– Kierowanie Projektem Informatycznym

– Internetowe interfejsy użytkownika

– Aplikacje i usługi wielowątkowe

– Przetwarzanie danych serwisów i aplikacji internetowych

– Aplikacje mobilne

– Grafika w serwisach i aplikacjach internetowych

– Promocja i integracja aplikacji i usług z serwisami społecznościowymi

I wszystko wygląda ok, jedyne czego brakuje w programie to przedmiotów ściśle biznesowych. Nie samą technologią człowiek żyje, szczególnie że w trakcie studiów można rozpocząć rozmowy o dofinansowanie z akceleratorem biznesu. Wydaje się, ze Startup Studia przy Uniwersytecie Łódzkim są idealne dla osób, które ukończyły takie kierunki studiów jak zarządzanie i marketing. Dzięki wiedzy biznesowej zdobytej na studiach, mogą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie technologi i być lepiej przygotowani do podjęcia wyzwań na rynku, na którym konkurencja nie śpi i każdego dnia powstają ciekawe projekty, chcące podbijać polski i międzynarodowy rynek.

Gdy rozmawialiśmy z Michałem po raz pierwszy na temat projektu studiów podyplomowych był przekonany, że ze znalezieniem chętnych nie będzie żadnego problemu. Jak się okazuje, nie jest wcale tak łatwo, mimo że studia organizowane w strukturach Uniwersytetu Łódzkiego.

Dołącz do dyskusji