Mark Zuckerberg dołączył do Pinterest

15.02.2012
Mark Zuckerberg dołączył do Pinterest

Mark Zuckerberg dołączył do Pinterest

Niewątpliwie najgorętszym startupem ostatnich miesięcy jest Pinterest, dający możliwość społecznościowego „przypinania” ciekawych, głównie graficznych treści. Swoje konto w tym serwisie otworzył szef największego portalu społecznościowego w historii internetu – Mark Zuckerberg.

CEO Facebooka posiada prywatne konta w najpopularniejszych serwisach społecznościowych, jednak nie jest on dość aktywnym użytkownikiem, o czym świadczy np. ilość tweetów w jego kanale. O Pinterest wciąż jeszcze można mówić, że jest świeżym startupem. Jego sukcesy i ogromny, rekordowy przyrost popularności, odsłon i użytkowników spowodowały jednak, że i nim zainteresował się właściciel społecznościowego giganta.

Podobnie jak w przypadku innych społecznościówek, również na pinterestowej tablicy Zucka świeci pustkami – jak na razie ma 3 Piny, choć śledzi już ponad 120 użytkowników. Swoje konto połączył też z kontem na Facebooku.

Nie wiadomo czy to ciekawość skłoniła Zuckerberga do założenia swojego konta w najgorętszym serwisie ostatnich kilku tygodni. Nie wydaje się możliwe, aby Facebook obawiał się zagrożenia ze strony startupu. A może serwis z Palo Alto „zapożyczy” z Pinteresta jakieś ciekawe funkcje?

Dołącz do dyskusji