Badanie: iOS mniej stabilny od Androida

06.02.2012
Badanie: iOS mniej stabilny od Androida

Badanie: iOS mniej stabilny od Androida

Crittercism, zajmujący się raportowaniem występujących w aplikacjach mobilnych błędów, udostępnił wyniki swoich badań na ciekawym wykresie.

Według danych Crittercism większość błędów w aplikacjach i zwieszeń systemu w urządzeniach mobilnych pochodzi z systemu iOS, czyli iPhone’ów, iPadów i iPodów Touch. Po zsumowaniu wszystkich wersji Androida i iOS niemal ¾ wysypów systemu przypisywane jest temu drugiemu.

Wyniki badań zostały znormalizowane więc nieprawdziwy jest argument, że system Apple przoduje ze względu na większą ilość aplikacji posiadanych przez użytkowników sprzętu firmy z Cupertino – uwzględniono 215 milionów uruchomień aplikacji na różnych urządzeniach.

Twórcy raportu sugerują, że jednym z powodów pierwszego miejsca systemu Apple może być fakt, że najnowszy iOS 5.0.1 jest już dostępny, a nowa wersja Androida nie trafiła jeszcze do użytkowników. Innym powodem jest duża ilość użytkowników starych iPhone’ów, którzy instalują aplikacje dedykowane nowszym systemom, co często prowadzi do błędów.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji