Badanie: iOS mniej stabilny od Androida

06.02.2012
Badanie: iOS mniej stabilny od Androida

Badanie: iOS mniej stabilny od Androida

Crittercism, zajmujący się raportowaniem występujących w aplikacjach mobilnych błędów, udostępnił wyniki swoich badań na ciekawym wykresie.

Według danych Crittercism większość błędów w aplikacjach i zwieszeń systemu w urządzeniach mobilnych pochodzi z systemu iOS, czyli iPhone’ów, iPadów i iPodów Touch. Po zsumowaniu wszystkich wersji Androida i iOS niemal ¾ wysypów systemu przypisywane jest temu drugiemu.

Wyniki badań zostały znormalizowane więc nieprawdziwy jest argument, że system Apple przoduje ze względu na większą ilość aplikacji posiadanych przez użytkowników sprzętu firmy z Cupertino – uwzględniono 215 milionów uruchomień aplikacji na różnych urządzeniach.

Twórcy raportu sugerują, że jednym z powodów pierwszego miejsca systemu Apple może być fakt, że najnowszy iOS 5.0.1 jest już dostępny, a nowa wersja Androida nie trafiła jeszcze do użytkowników. Innym powodem jest duża ilość użytkowników starych iPhone’ów, którzy instalują aplikacje dedykowane nowszym systemom, co często prowadzi do błędów.

Dołącz do dyskusji

Advertisement