Apple trzecim największym producentem telefonów na świecie

02.02.2012
Apple trzecim największym producentem telefonów na świecie

Apple trzecim największym producentem telefonów na świecie

Firma IDC, zajmująca się analizami rynku, opublikowała raport ukazujący najnowsze zmiany w udziałach firm na rynku telefonów komórkowych. Apple mocno rośnie w sile.

Patrząc na opublikowane przez firmę dane aż dziw bierze, gdy pomyśli się, że Apple praktycznie rzecz biorąc produkuje tylko jeden model telefonu i to klasy premium. Biorąc pod uwagę sprzedaż wszystkich telefonów na świecie w 2011 roku, od supersmartfonów aż do najprostszych modeli, firma z Cupertino ze swoim iPhonem znajduje się na trzecim miejscu pod względem ilości sprzedanych urządzeń (37 milionów w czwartym kwartale 2011 roku). Niekwestionowanym powodem wzrostu sprzedaży telefonów z jabłuszkiem o 128.4% było pojawienie się iPhone’a 4S.

Większy od Apple udział na rynku telefonów mają jedynie Nokia i Samsung (kolejno 113.5 mln i 97.6 mln sprzedanych urządzeń w 4. kwartale 2011 roku). Obie firmy produkują jednak bardzo dużą ilość modeli telefonów w każdym z przedziałów cenowych. Wciąż jeszcze przodująca Nokia odnotowała 8.2% spadku sprzedaży w roku 2011 względem roku poprzedniego, Samsung zwiększył sprzedaż o 20.9%.

Największym przegranym ostatniego roku jest LG, który w ubiegłym roku sprzedał niemal dwa razy mniej telefonów niż w roku poprzednim, spadając na 4. miejsce za Apple.

Dołącz do dyskusji

Advertisement