Windows Store gotowy dla Polaków

17.01.2012
Windows Store gotowy dla Polaków

Windows Store gotowy dla Polaków

Windows Store zadebiutuje z wersją beta systemu Windows 8. Jak udało nam się dowiedzieć, od początku będzie otwarty na Polskę. W naszym kraju będzie można od razu, zarówno kupować, jak i sprzedawać aplikacje. I rozliczać się w złotówkach.

Obecność Windows Store w naszym kraju wcale nie była taka oczywista. Opóźnienia, jakie napotkały zarówno Marketplace, jak i Xbox Live, a także nieobecność Binga w Polsce, sugerowały, że i z Windows Store mogą być problemy. Na szczęście obawy okazały się niesłuszne.

Windows Store w momencie premiery wersji beta systemu Windows 8, która odbędzie się już w przyszłym miesiącu, umożliwi polskim programistom sprzedaż, a polskim użytkownikom kupno aplikacji. Co jeszcze ciekawsze, nasz kraj będzie należał do tych nielicznych, które będą rozliczane w lokalnej walucie, czyli, w naszym przypadku, w złotówkach.

Aby uzyskać konto deweloperskie, należy uiścić opłatę 140 złotych w przypadku osoby indywidualnej, lub 280 złotych w przypadku firmy. Opłata aktywuje konto na jeden rok.

Dołącz do dyskusji